11. dubna 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

James Franco jako král pouště. První ukázka snímku Future World diváky neohromila

Fotka z natáčení. Snímek Future World. Režie: James Franco a Bruce Thierry... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotka z natáčení. Snímek Future World. Režie: James Franco a Bruce Thierry... | foto: AMBI Group

Hvězdně obsazený postapokalyptický snímek Future World (Svět budoucnosti) se představil první ukázkou. Podle ohlasů ale vypadá jako laciný fanouškovský film ze světa Šíleného Maxe. Snímek má americkou premiéru naplánovanou na 24. května.

Nezkušený mladík (Jeffrey Wahlberg) musí cestovat přes vyprahlou poušť, aby našel lék pro svou smrtelně nemocnou matku (Lucy Liuová). Cestu mu ale zkříží krveláčný pouštní náčelník (James Franco), jeho otrokyně, robotka Ash (Suki Waterhouseová) a drogová baronka (Milla Jovovichová). Když tě zasype písek, tak tvé tělo ani supi nenajdou.

Suki Waterhouseová a Jeffrey Wahlberg. Snímek Future World. Režie: James Franco...
Raper Method Man. Snímek Future World. Režie: James Franco a Bruce Thierry...

Snímek vznikal údajně již v roce 2016, ještě předtím, než James Franco bodoval se snímkem The Disaster Artist a seriálem Špína Manhattanu. V roce 2015 měl ale premiéru restart série o Šíleném Maxovi z podtitulem Zběsilá cesta. Již podle první ukázky, kterou Future World v pondělí představil, je více než patrné, kde snímek čerpal inspiraci. Future World má stejné zasazení, jako šílený Max, a více než podobné postavy. Nevypadá ale tak dobře. „Působí to jako špatný fanouškovský film na téma Šíleného Maxe,“ zní jeden z komentářů pod ukázkou na serveru YouTube. „Tak tohle přeskočí kina a půjde rovnou na DVD,“ hodnotí malý potenciál snímku jiný komentář.

Do režisérského křesla usedl James Franco, který si ve snímku i zahrál, a Bruce Thierry Cheung (Yosemite, In Dubious Battle). Kromě výše zmíněných herců si malé roličky střihla i dvojice raperů - Method Man a Snoop Dogg.

Najdete na Lidovky.cz