24. března 2019 11:39 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Známe nejlepší světové jazzové fotografie

Jazz World Photo 2019 - 1. místo (na snímku Vołosi) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jazz World Photo 2019 - 1. místo (na snímku Vołosi) | foto: Mariusz Buczma

Slavnostní vyhlášení vítězů šestého ročníku mezinárodní soutěže Jazz World Photo proběhlo v sobtou 23. bžezna v rámci finálového večera XXI. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Jazzinec v Trutnově.

Do šestého ročníku soutěže zaregistrovalo své snímky 353 fotografů ze 43 zemí světa. Největší počet přihlášených byl tradičně z Evropy, ale nechyběly ani fotografie z Jižní a Severní Ameriky.

„Nemůžeme uvěřit, že oproti loňsku počet přihlášených fotografií do soutěže vzrostl o více než čtyřicet snímků,“ řekl Ivan Prokop, fotograf, spoluorganizátor soutěže a předseda poroty Jazz World Photo.

Jazz World Photo 2019 - 3. místo (na snímku Christian Scott Atunde Adjuah
Jazz World Photo 2019 - 2. místo (na snímku Esteban Estay, Mauricio González,...

Na první místě se umístil Mariusz Buczma z Polska s fotografií skupiny Vołosi, pořízenou shodou okolností na loňském XX.ročníku mezinárodního hudebního festivalu Jazzinec v Trutnově.

Na druhé a třetí příčce se umístili Pablo Reyes z Chile a Oleg Panov z Ukrajiny, vítěz ročníku 2017. Ceny v podobě fotografických objektivů pochází každoročně z dílny úspěšného obalového designera Jana Činčery ze Studia Činčera.

obzOndřej Bezr