27. března 2018 10:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Čechy pořádaná světová soutěž Jazz World Photo zná vítěze

Didier Jallais: Jazz In Marciac / Vincent Peirani (Jazz World Photo 2018, 1.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Didier Jallais: Jazz In Marciac / Vincent Peirani (Jazz World Photo 2018, 1.... | foto: Didier Jallais

Mezinárodní soutěž jazzových fotografů Jazz World Photo letos ocenila fotografy z Francie, Rakouska a z Polska.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo 24.března v rámci závěrečného večera jubilejního XX. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Jazzinec v Trutnově za účasti autorů nejlepších jazzových snímků roku a členů poroty. Hlavními organizátory Jazz World Photo jsou ředitel Jazzince Tomáš Katschner a fotografové Ivan Prokop a Patrick Marek.

Anna Rezulak: Stary Maneź Club / Tomasz Stańko  (Jazz World Photo 2018, 3....
Markus Lackinger: Jazzit Musik Club / Joe McPhee  (Jazz World Photo 2018, 2....

V pátém ročníku soutěže anonymně hodnotila osmičlenná mezinárodní porota rekordní počet zaregistrovaných snímků. „Do letošního ročníku bylo zaregistrováno 311 fotografií z 39 zemí světa. Největší počet snímků přišel z Itálie, Polska a Francie. Máme radost, že nám každým rokem narůstá i počet soutěžících žen. Ostatně mezi třemi nejlepšími fotografy je žena,“ říká Tomáš Katschner.

Na prvních třech příčkách se umístili Didier Jallais z Francie, Markus Lackinger z Rakouska a Anna Rezulak z Polska (vítězné snímky najdete ve fotogralerii). Ceny v podobě fotografických objektivů pochází z dílny uznávaného designera Jana Činčery.

obzOndřej Bezr

Najdete na Lidovky.cz