28. února 2019 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Je mi líto, že umřel.‘ Serena Williamsová možná omylem vyzradila děj nových Avengers

Film Avengers: Infinity War představuje dosavadní vyvrcholení produkce Marvel... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Film Avengers: Infinity War představuje dosavadní vyvrcholení produkce Marvel... | foto: Falcon

Virální video ze sociální sítě Instagram ukazuje slavnou tenistku Serenu Williamsovou, jak prozrazuje klíčový dějový zvrat chystaného filmu Avengers, a její kamarádku, která ji napomíná kvůli tomu, že informace má být neveřejná. Tento text obsahuje možné vyzrazení klíčové části děje snímku Avengers: Endgame. Ten zamíří do českých kin 25. dubna.

Tenistka Serena Williamsová si chtěla jen natočit video z nedělního oscarového ceremoniálu a zveřejnit ho na svém účtu na sociální síti Instagram. Rozhodně ale nemohla tušit, jaký poprask tím způsobí.

Komu možná zvoní hrana?

Na inkriminovaném krátkém videu si Serena natáčí herce Chrise Evanse, který ve filmovém univerzu Marvelu (MCU) hraje Captaina Americu, prvního Avengera. Je jasně slyšet, jak Serena říká, že „byla zdrcená, když v tom filmu umřel, v Avengers.“ Její kamarádka jí záhy napomíná s tím, že informace je to tajná. Netrvalo dlouho a tenistka video ze svého účtu odstranila. To už ho ale měli v rukách fanoušci.


V filmu Avengers: Endgame lze očekávat, že se Captain America stane vůdcem bojovníků proti šílenému titánovi Thanosovi. Jeho smrt by ale alespoň po praktické stránce šokující nebyla. Chris Evans je spolu s Robertem Downeym Jr. (Iron Man) a Chrisem Hemsworthem (Thor) nejstarším členem MCU. Letos jeho herecký kontrakt s Marvelem vyprší, takže se smrt nabízí jako poměrně jednoduché řešení, jak mu smlouvu neprodlužovat.

I tak je ale nutné brát příspěvek Sereny Williamsové s určitou rezervou. Je také dost dobře možné, že si sportovkyně popletla události. To by nebylo překvapivé vzhledem k tomu, že na konci snímku Avengers: Infinity War se dobrá půlka hrdinů rozpadne v prach. Na druhou stranu je množné, že Williamsová, která se již nějakou dobu pohybuje v Hollywoodu, děj dopředu zná. Až premiéra koncem dubna ukáže, kde je v tomto případě pravda.