8. října 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Je to jeho kryptonit.‘ Venom připouští existenci konkurenčního Supermana

Motorkář Eddie (Tom Hardy). Snímek Venom (2018). Režie: Ruben Fleischer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Motorkář Eddie (Tom Hardy). Snímek Venom (2018). Režie: Ruben Fleischer. | foto: Marvel

LOS ANGELES V novém komiksovém snímku Venom je nepřímo zmíněna existence Supermana. Jde zatím o jediné filmové „spojení“ komiksových gigantů DC a Marvelu. Je možné, že by se fanoušci dočkali společného filmu? V minulosti spolu obě dvě společnosti několikrát spolupracovaly.

Mnozí fanoušci by si nepřáli nic víc, než vidět dva největší komiksové giganty, Marvel a DC, spolu v jednom velkém projektu. Teď se dočkali, tedy alespoň trochu - ve filmu Venom, novince od Marvelu, hrdinové připouští, že existuje Superman, hlavní tahoun komiksového nakladatelství DC. Je možné že by se diváci nakonec dočkali plnohodnotné spolupráce dvou gigantů?

Eddie Brock (Tom Hardy) je investigativní novinář, na kterého se v laboratoří zločinného génia Carltona Drakea (Riz Ahmed) přisaje černý sliz z vesmíru. Tento symbiont, jak se organismus nazývá, z Brocka udělá Venoma, jednoho z nejdrsnějších antihrdinů marvelovského vesmíru. Eddie touží po pomstě a tu mu symbiont může nabídnout. Cena za to však může být až příliš vysoká, neboť v sázce je Eddieho lidství. Nehledě na to, že může přijít o svou životní lásku Anne Weyingovou (Michelle Williamsová)!

„Promiňte, kde je tady knihovna?“. Snímek Venom (2018). Režie: Ruben Fleischer.
Muž z oceli

Je to právě Anne, kdo Eddiemu radí, jak se vesmírného vetřelce zbavit. Symbiont je slabý vůči hlasitým nebo vysokofrekvenčním zvukům. To Annie označí za Venomův „kryptonit“ (anglicky kryptonite). Toto označení se používá v běžné řeči jako označení pro „achillovu patu“, ale z logiky věci může existovat jen ve světě, ve kterém existuje Superman.

Superman je mimozemšťan z planety Krypton. Na zemi je v praxi nezničitelný a obdařený mocnými schopnostmi. Jeho jedinou slabinou je fiktivní zelený radioaktivní prvek kryptonit, který pochází ze stejné planety. Tato superhrdinova slabost byla dobře patrná ve snímku Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (2016).

Fanoušci se ale mohou uklidnit. Společný filmový projekt Marvelu a DC je velmi nepravděpodobný. Filmy obou stájí totiž tvoří i úplně jiná filmová studia - DC filmy jsou pod hlavičkou Warner Bros. a filmy od Marvelu zase pod společností Disney. Je ale pravdou, že spolu obě dvě komiksové společnosti společnosti v několika případech spolupracovaly na společných komiksových sešitech. Takovým posledním bylo v roce 2003 spojení Ligy spravedlnosti (DC) a Avengers (Marvel), aby se oba týmy společně postavily intergalaktické hrozbě. V minulosti si to ale se Supermanem pěstmi vyříkal například Hulk nebo Spider-Man.

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz