2. července 2019 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Je ze ‚Supermana‘ dobrý Zaklínač? Podívejte se na první snímky z chystaného seriálu

SERIÁL OD NETFLIXU. Geralt z Rivie (Henry Cavill) z připravovaného seriálu.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy SERIÁL OD NETFLIXU. Geralt z Rivie (Henry Cavill) z připravovaného seriálu.... | foto: Netflix

RIVIE/VELEN/NOVIGRAD/OXENFURT Společnost Netflix zveřejnila fotografie prvních tří postav z chystaného seriálu Zaklínač. Podívejte se, zda se jim podařilo jejich podstatu vystihnout dobře. Podobu můžete porovnat se ztvárněním z populární videoherní série či téměř dvacet let starého polského seriálu.

SERIÁL OD NETFLIXU. Geralt z Rivie (Henry Cavill) z připravovaného seriálu....
SERIÁL OD NETFLIXU. Zaklínač Geralt z Rivie (Henry Cavill) z připravovaného...

„Ocel je na lidi a stříbro na monstra.“ Zaklínače lze již zdálky zpozorovat díky dvěma mečům na zádech a stříbrnému amuletu s hlavou zvířete na krku. Zaklínač Geralt, který si z bojů s lidmi i příšerami často kromě šrámů tělesných odnáší i ty na duši, se kvapem blíží. Fanoušci se ho dočkají ještě letos

Společnost Netflix nyní zveřejnila snímky prvních tří postav - samotného Geralta z Rivie (Henry Cavill), Yennefer z Vengerbergu (Anya Chalotrová) a Ciri (Freya Allanová). 

Obsazení Henryho Cavilla, který se proslavil hlavně jako Superman v komiksových filmech nakladatelství DC, vyvolalo ve své době u fanoušků nelibost. Mezi favority na roli patřili Mads Mikkelsen, Nikolaj Coster-Waldau, kterého proslavila role Jaimeho Lannistera ze seriálu Hra o trůny, a Vigo Mortensen, jenž si zahrál Aragorna v Pánu prstenů. Fanoušci předpokládali, že Cavill není Geraltovi příliš podobný. Jestli je to pravda můžete z fotek posoudit sami. 

Zaklínače pro Netflix adaptovala Lauren Schmidt Hissrichová. Ta pro Netflix zpracovala již komiksové Defenders a Daredevila. Zároveň je i hlavní producentkou seriálu. Do producentského křesla vedle ní usedl Sean Daniel. Ten má na kontě třeba všechny čtyři díly filmové Mumie včetně předloňského remaku s Tomem Cruisem.

Mezi roky 2001 a 2002 vznikl polský film a následně třináctidílný seriál, kde si Geralta zahrál Michał Żebrowski (Ohněm a mečem, Šrámy). Právě z tohoto seriálu jsem poslední fotky každé sady. 

fenomén

První povídky o Geraltovi začaly vycházet v osmdesátých letech v polském magazínu Fantastyka, který se věnoval sci-fi a fantasy. Vyšlo osm knížek. Zaklínač se stal tak populárním, že vznikla i řada deskových her, komiksů a trojice úspěšných videoher. Právě kritikou oceňované videohry Geralta proslavily po celém světě.

Advantage Consulting, s.r.o.
EWT SPECIALISTA

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč