15. května 2019 19:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Jediná píseň, při které jsem tančil.‘ Semifinálové vystoupení Lake Malawi sbírá nadšené ohlasy

Skupina Lake Malawi na prvním semifinále Eurovize 2019. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skupina Lake Malawi na prvním semifinále Eurovize 2019. | foto: ČTK

TEL AVIV/PRAHA Český reprezentant na písňové soutěži Eurovize, indie-popová formace Lake Malawi, svým energickým vystoupením strhla diváky na svou stranu. Ti jim vyjadřují podporu i pod oficiálním záznamem vystoupení na serveru YouTube. Skupina vystoupí v sobotu 18. května na velkém finále.

Několik příkladů za všechny.„Albert ví jak pracovat s kamerou, Jeroným s Antonínem se tvářili sympaticky a ten klávesový riff je prostě perfektní. Oceňuji také, že celé vystoupení šlo přímo od kluků, že neměli na pódiu tanečnice a podobně,“ napsala na YouTube Američanka s přezdívkou Lily Loves. „Chci, aby si všichni, kterým se to nelíbilo, sedli na zadek a omluvili se,“ dodala.


„Jediná píseň, při které jsem vstal ze židle a tančil a zpíval. Při všech ostatních jsem zůstal k židli jako přikovaný,“ myslí si uživatel Grcko Grčkić.

„Největší překvapení celého semifinálového večera! Chci Českou republiku ve finále. Ten zpěvák je tak charismatický,“ zmiňuje na YouTube uživatelka Dia Diana. 

Česká skupina Lake Malawi na prvním semifinále Eurovize 2019 postoupila do...
Skupina Lake Malawi na prvním semifinále Eurovize 2019.

„Dnes večer mě překvapili. Jsou tak dobří, že jsem to vůbec nečekal,“ napsal uživatel s přezdívkou Ang y

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.