Diskuse k článku: Jen Anděl Páně to nespasí. Krize českého filmového průmyslu

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 10
  • Poslední: 20.6.2017 10:46
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Vavruška 20.6.2017 10:46

Slabinou skoro všech českých filmů je absence druhé nebo i třetí smyslové roviny. V případě Trošky mnohdy i absence první smyslové roviny :-)

Nejvíc "frčely" filmy čerpající z doby komunismu a když došly náměty, už není o čem točit. Anděl Páně je hezká výjimka, ale kromě vtipných narážek ve stylu katolických vtipů tam toho taky vlastně moc není.

Když to porovnáte s téměř prorockými filmy jako je série Matrixů nebo Hunger Games, na co byste se chtěli v českých filmech dívat?

Nebo z druhé strany: jaké filmy asi tak můžou točit tlachalové utápějící se v povrchních debatách hospodského typu, šíbři šikovně lovící eurodotace a jiné podpory, jejichž primárním cílem je "sehnat prachy"? Jaký scénář asi tak může vyplodit spisovatel, jehož "tvůrčí metodou" je erotický realismus?

Takže - čemu se vlastně divíte?

J. Vavruška 20.6.2017 10:39

>> „Poněkud bezhlavý boj proti pirátství znesnadnil přístup k českým filmům,“ vysvětluje Bilík. Jde o to, že mladší generace mají ve zvyku přicházet k audiovizuální zábavě především tak, že si ji uloví na internetu. Na pirátských serverech se i po řadě tažení na ochranu autorských práv pořád dají sehnat nejnovější zahraniční filmy, ale zásoba těch českých je takřka nulová.<<

No, nevím jestli považujete YouTube za "pirátský server", ale filmů je tam spousta. Najdete tam jednak starší západní filmy, z nových filmů například spousty ruských, korejských, nízkonákladové alternativy a podobně.

Bohužel díky posedlosti organizací jako je OSA si například nemůžete na Spotify Premium pustit třeba kompletní Petiškovy Řecké báje a pověsti (více než polovina je nedostupná). Předpokládám, že tatáž příčina brání i uvedení českých filmů na YouTube - částečně za to asi můžou lidi typu Svěráka nebo Krause, kteří nikomu zadarmo snad ani neřeknou dobrý den.

K. Loskot 18.6.2017 4:51

Vlastenectvi je zakazana vec, tak proc filmovych divaku by to melo byt jinak ?

M. Bilkova 17.6.2017 23:44

Zajímalo by mne, proč u nás jsou jen buď české, anebo americké filmy.

Cožpak neexistují francouzské, italské atd. filmy?Když nežijete v Praze, můžete sedět doma, protže v menších městech kina prostě nejsou.

J. Krásenský 17.6.2017 23:30

Přeci nejde o konkurenci vysoko nákladovým hollywoodským filmům, ale o herecké výkony, režizérské vedení, kvalitní střih i dobrý scénář. Místo toho je v našich filmech vidět herecká šmíra, režisérské nevedení, naprosto nahodilý střih, podbízení trendům a mizerné prvoplánové scénáře.

P. J 17.6.2017 20:55

Anděl Páně 2, jako vrcholné dílo současné české kinematografie? Takhle to cítí místní odborní filmoví kritici? Ano, návštěvnost to mělo, ale poněkud umělou, nahnali na to, před vánocemi, davy škol "povinně". Jinak to je škvár spolku filmových kamarádíčků... Toto je téma k diskuzi: Na podporu mladých a nezávislých tvůrců nezbydou ve fondu peníze, protože je vyzobali před tím jiní, co mají v projektu třeba Barťáka (prezidenta).

F. Lesniak 17.6.2017 21:41

Naprostý souhlas. Jestliže tuto hovadinu dávají za vrchol, tak to jsme tedy dopadli.

M. Bilkova 17.6.2017 23:49

Také souhlas. Proč film Olga Hepnarová nevyhrál? Filmoví odborníci by měli být blíže k realitě.

K. Loskot 18.6.2017 4:54

Filmy se netoci jen pro odborniky, ale snad hlavne pro divaky. Preci odbornikum nikdo nezakazuje natocit si film podle sebe a pro sebe. Ale musi si na to sehnat penize :-))

A. Novák 17.6.2017 16:05

smiřme se stím, že konkurovat vysokorozpočtovým americkým filmům naše kinematografie nemůže.

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...