Neděle 28. února 2021svátek má Lumír 7 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Ještě poslední příběh! Na Sicílii diváci protestují proti konci televizního seriálu Montalbano

Seriál Komisař Montalbano. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Seriál Komisař Montalbano. | foto: RAI

SICÍLIE Představitelé měst a kulturního života na Sicílii protestují proti konci úspěšného televizního seriálu Komisař Montalbano. Požadují, aby producenti seriálu natočili i poslední příběh napsaný sicilským spisovatelem Andreou Camillerim, který detektivky s komisařem Montalbanem vytvořil. Závěrečnou epizodu seriálu, který slavil úspěch i v zahraničí, odvysílá italská televize RAI na začátku března, uvedla agentura ANSA.

Protesty jsou silné hlavně v provincii Ragusa, kde byla většina dílů natočena. „Je nemyslitelné a také velice neuctivé k památce tak významného mistra, kterým byl Andrea Camilleri, aby nebyla natočena další a tentokrát už poslední epizoda tohoto úspěšného seriálu,“ uvedl Corrado Bonfanti, starosta města Noto, v jehož okolí televizní seriál vznikal.

Seriál Komisař Montalbano.
Seriál Komisař Montalbano.

Závěrečný příběh s názvem Ricciardino napsal Camilleri v roce 2005, o deset let později povídku přepracoval a její konečné znění bylo vydáno až posmrtně v roce 2020.

Camilleri opakovaně vyslovil přání, aby s jeho smrtí odešla i postava známého policisty. Sicilský spisovatel skonal v roce 2019 v Římě ve věku 93 let. Kvůli potížím se zrakem se tvůrčí tempo tohoto plodného autora, který vydal desítky povídek a románů, v posledních letech života velice zpomalilo.

Ztvárnění poslední knížky však producenti vylučují. „Televizní komisař Montalbano skončil, odešly všechny jeho klíčové postavy,“ uvedl herec Peppino Mazzotta, který v seriálu hraje Montalbanova pobočníka. V roce 2019 totiž zemřel režisér Alberto Sironi, který seriál točil od samého počátku v roce 1999. Loni pak zemřel další významný člen natáčecího štábu - filmový scénograf Luciano Ricceri.

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!