10. července 2017 14:11 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Autor Gangnam style, jihokorejský rapper a tanečník PSY, je v Praze

Rapper PSY. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rapper PSY. | foto: Reuters

PRAHA PSY, vlastním jménem Park Jae-Sang, známý hlavně jako K-popový, hip hopový a housový zpěvák a tanečník se podle svého instagramového účtu nachází momentálně v Praze. Podle všeho je to jeho první návštěva Prahy, kam se přijel podívat spíše rekreačně a jen jako turista. Momentálně se zde zřejmě zdržuje už šestým dnem.

Jihokorejský umělec PSY překvapil své fanoušky již třemi příspěvky na svém instagramu, kde se dají rozeznat fotografie Prahy. Na poslední z nich, kterou zveřejnil v neděli, pózuje sám PSY u Karlova mostu a soudě dle komentářů od jeho fanoušků, je jeho cesta do České republiky pro většinu velmi nečekaná. Za pět ní už by přitom měl mít koncert v Hong Kongu.

Park Jae-Sang se proslavil svým hitem Gangnam style, kterým si takřka dobil svět ze dne na den a trhal s ním rekordy na You Tube. Za videoklip k tomuto hitu dostal i MTV Europe Music Awar za nejlepší video. Dá se označit za typickou postavu K-popu a také za špičkového tanečníka, jež je zároveň autorem některých, dnes již běžně používaných, tanečních kroků, kde nejznámější je imitace jízdy na koni.

Lidové noviny

Najdete na Lidovky.cz