8. září 2019 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Jiří Smrž pokřtí nové album, Dagmar Voňková vinylové elpíčko

Jiří Smrž | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Smrž | foto: Galén

Písničkář Jiří Smrž rozhodně nepatří k autorům, kteří by pravidelně rozmazlovali své posluchače novými nahrávkami. Naopak, na Smrže se obvykle dost dlouho čeká. Znalce tedy nepřekvapí, že čtvrté řadové album Nedokončené vychází šest let po předchozích Kořenech, oceněných Andělem za nejlepší folkovou nahrávku.

Mottem nového třináctipísňového alba je autorův postřeh o psaní vlastních písní, které považuje vždy trochu za nedokončené. Jiřího Smrže zde doprovázejí tradiční a osvědčení spoluhráči z folkových, rockových i jazzových kruhů (mj. kytarista Jiří Kovář, houslista a hráč na niněru Ben Lovett nebo saxofonista Michal Žáček). Jako partnery pro dva duety pozval Ridinu Ahmedovou a Roberta Křesťana.

Album Nedokončené bude pokřtěno v pondělí 9. září v pražské Malostranské besedě. Zvláštním hostem bude nejoriginálnější česká písničkářka Dagmar Voňková. Také ona nabídne svým fanouškům horkou novinku: právě vydanou vinylovou verzi svého zatím posledního alba Hostina, původně z roku 2017.

Dagmar Voňková

Dagmar Voňková

obzOndřej Bezr

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.