2. listopadu 2012 10:50 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Jodie Fosterovou na Zlatých glóbech ocení za celoživotní dílo

Jodie Fosterová ve filmu Bůh masakru z roku 2011 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jodie Fosterová ve filmu Bůh masakru z roku 2011 | foto: Reprofoto

LOS ANGELES Americká herečka Jodie Foster při předávání Zlatých glóbů příští rok dostane prestižní cenu Cecila B. DeMilla za celoživotní dílo, oznámilo Sdružení zahraničního tisku v Hollywoodu (HFPA), které Zlaté glóby uděluje.

Devětačtyřicetiletá dvojnásobná držitelka Oscara za hlavní role ve snímcích Mlčení jehňátek a Znásilnění rozšíří seznam slavných držitelů této ceny, mezi kterými jsou například Steven Spielberg, Al Pacino, Judy Garlandová, Harrison Ford, Walt Disney, Frank Sinatra a Morgan Freeman.

"Jodie je osobnost mnoha tváří, která zaznamenala a bude dále zaznamenávat značný úspěch po dobu své kariéry," prohlásila předsedkyně HFPA Aida O'Reillyová o Fosterová, která je hvězdou první velikosti a platí v Hollywoodu za intelektuálku. Vystudovala s červeným diplomem a může se pochlubit i čestným doktorátem z Yaleovy univerzity.

Zlatý glóby se budou příští rok udělovat 13. ledna v Beverly Hills. Považují se za důležitou předzvěst oscarového klání, které se uskuteční 24. února 2013 v Hollywoodu.

Lidovky.cz