29. července 2019 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

John Travolta jako posedlý fanoušek. Frontman Limp Bizkit natočil film o svých zážitcích

John Travolta jako celebritou posedlý „mimoň“. Snímek Fanatik (2019). Režie:... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy John Travolta jako celebritou posedlý „mimoň“. Snímek Fanatik (2019). Režie:... | foto: Fig Production/Brian Douglas

Jak daleko může zajít posedlost celebritou? Zpěvák Fred Durst hororový film Fanatik (The Fanatic) natočil na motivy svých vlastních zážitků. Do role psychicky narušeného „mimoně“ obsadil překvapivě herce Johna Travoltu. Snímek se dočká americké premiéry 30. srpna, v Česku nejspíše v oficiální distribuce nebude.

Slavný herec Hunter Dunbar (Devon Sawa) má ten nejlepší život, jaký si mohl přát. Tu se do jeho života přimíchá Moose (John Travolta), stydlivý sociopat, jehož jediným zájmem jsou filmy a ti, kteří v nich hrají. Věci rychle naberou děsivý spád. „Chtěl jsem jen autogram!“ zakřičí Moose, když si nasazuje masku, aby mohl Dunbara lépe terorizovat. 

Prosím, podepište se mi! Snímek Fanatik (2019). Režie: Fred Durst.
Proč mě nenecháš na pokoji?! Snímek Fanatik (2019). Režie: Fred Durst.

Minulý rok Travolta na svůj profil na sociálních sítích napsal, že spolupráce na Fanatikovi s Fredem Durstem byla jedna z jeho nejoblíbenějších hereckých zkušeností. Kontroverzního Dursta nazval „opravdovým umělcem“. „Umožnil mi vytvořit si takovou postavu, jakou by žádný jiný režisér nepovolil,“ svěřil se. Snímek by měl být inspirován blíže nespecifikovaným případem ze života Freda Dursta.

Durst debutoval jako režisér v roce 2007 filmem Student Charlie Banks s Jesseem Eisenbergem v hlavní roli. V roce 2008 natočil komedii Přesný zásah s rapperem Ice Cubem. Fanatik bude jeho třetím filmem a navíc po více než desetileté filmařské pauze. Kromě filmování je Durst také frontmanem numetalové kapely Limp Bizkit. 


Snímek svým námětem připomíná román Misery spisovatele Stephena Kinga. 

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz