3. července 2009 14:08 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Jsou české letní festivaly 'málo metal'? Brutal Assault to vynahradí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Opeth | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opeth | foto: Reprofoto

PRAHA Vojenská pevnost Josefov u Jaroměře se dosud pyšní statutem „nedobytelná“. Historii letos možná přepíší tisícovky metalových fanoušků z celé Evropy, kteří na Pevnost zaútočí u příležitosti 14. ročníku festivalu Brutal Assault.

Brutal Assault

BRUTAL ASSAULT 2009
open air festival vol. 14
„festival proti násilí a netoleranci“
6. - 8. srpna 2009
Jaroměř – Vojenská pevnost Josefov
Vstupenky v předprodeji lze zakoupit za 1200,- Kč přes web www.shindy.cz a kamenné předprodeje Obscure promotion, za 1400,- Kč pak v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal. Cena vstupenky na místě činí 1500,- Kč. Aktuální a kompletní informace naleznete na webu www.brutalassault.cz nebo tel. číslech 774220183 a 775095666.

Letošní vydání festivalu proběhne v termínu 6. - 8. srpna v tradiční lokalitě Vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře, která doslova dýchá podmanivou historickou atmosférou a nabízí tak unikátní festivalové zázemí. Brutal Assault se v posledních několika letech zařadil mezi nejprestižnější evropské festivaly zaměřené na tvrdou hudbu a svůj status potvrzuje i tento rok. Jako již tradičně zde vystoupí na 60 kapel z celého světa, které se střídavě představí na dvou velkých pódiích.

Mezi nejočekávanější bude rozhodně patřit vystoupení kultovní americké formace BIOHAZARD, která se vrací na pódia ve své původní sestavě tak jak ji známe z počátku devadesátých let, kdy spoluurčovala vývoj HC/metalové scény. Mezi další taháky lze zařadit norskou blackovou legendu IMMORTAL, progresivní seveřany OPETH, exkluzivní vystoupení norské avantgardní formace ULVER, projekt Petera Tägtgrena PAIN, thrashové krále TESTAMENT, mexikánské šílence BRUJERIA, hardcoristy MADBALL, deathmetalovou mašinu SUFFOCATION nebo metalcoreové WALLS OF JERICHO.

Tak jako tak, Brutal Assault není a nebude pouze festivalem lákajícím na velká jména. Jeho devizou je každoročně silný line-up, který nabízí to nejlepší z většiny žánrů extrémní hudby. Kompletní soupisku kapel můžete zkontrolovat na oficiálním festivalovém webu.

Každým rokem se snažíme zkvalitňovat služby a prostředí v areálu i kempu tak, abyste se u nás cítili co možná nejpohodlněji. Pro tento rok plánujeme především výrazné změny v kempu. Vznikne hlídaná „VIP“ sekce, přibude pekárna s kavárnou, z areálu se pokusíme přesunout do kempu velkokapacitní sprchy a celková plocha ke stanování bude prodloužena až na vedlejší louky. Co se týče samotného areálu, tak změn dozná především přírodní tribuna, na níž přibudou nové lavičky s přímým výhledem na obě dvě pódia.

Samozřejmostí je široký výběr občerstvení zahrnující i vege kuchyni, rozšíření dozná počet míst sezení ve velkokapacitních pivních stanech, kde budou k dostání pivní speciály, chybět nebude odpočinková chill-out zóna s oblíbeným „horror cinema“ stanem, rozsáhlým metal marketem a dalšími službami, které by vám měly maximálně zpříjemnit pobyt v josefovské pevnosti.

kul, Lidovky.cz
  • 0Diskuse