12. července 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Kapitán Picard se vrací v novém seriálu. Tvůrci ukázali trailer s kapitánem a jeho psem na vinici

První oficiální plakát k seriálu Star Trek: Picard. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy První oficiální plakát k seriálu Star Trek: Picard. | foto: CBS/StarTrek.com

San Diego Fanouškové Star Treku se v novém seriálu dočkají návratu kapitána lodi Enterprise z Nové generace Jeana-Luca Picarda. Zestárlého admirála ve výslužbě ztvární, stejně jako v původním seriálu, Patrick Stewart. Nový teaser a plakát k pořadu, který začne CBS vysílat už na konci tohoto roku, ukazuje Picarda, jak opečovává rodinný vinohrad v doprovodu psího společníka. Server Startrek.com jej zveřejnil ve středu.

Seriál o oblíbeném kapitánovi se má odehrávat zhruba 18 let po ději filmu Nemesis, v němž se objevil naposled - tedy v posledních letech 24. století. „V mezičase se toho v životě Jeana-Luca Picarda odehrálo mnoho. Musí se vyrovnat s některými novinkami, ale zároveň i s některými starými věcmi, a všechny tyhle záležitosti do určité míry kolidují,“ naznačil pro server DigitalSpy zápletku chystaného seriálu producent Alex Kurtzman.

„Picard udělal rozhodnutí, ohledně nichž se necítí úplně skvěle. Nicméně si myslím, že diváci pochopí, proč je udělal,“ řekl Kurtzman. Předcházející trailer prozrazuje, že události, mezi nimiž může být i zničení planety Romulus ve filmu Star Trek (2009), vedly Picarda k opuštění Hvězdné flotily. 

Předpokládá se, že více detailů o chystaném seriálu tvůrci objasní 20. července na události Comic-Con v San Diegu. Patrick Stewart se tam na pódiu sejde nejen s producentem Alexem Kurtzmanem, ale i s dalšími herci a členy produkčního štábu.

Konkrétní datum premiéry prvního dílu seriálu zatím oznámeno nebylo, podle dřívějších informací by však mělo televizní studio CBS seriál o Picardovi vysílat ještě letos. „V roce 2019 nás nečeká jeden Star Trek, ale dva. Discovery na začátku roku a Picard na konci,“ nechal se podle serveru TrekNews loni v prosinci slyšet kreativní ředitel CBS David Nevins.

zufZuzana Formánková

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.