28. června 2017 13:15 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Katana od krve. Uma Thurmanová uvede osobně na festivalu oba díly Kill Bill

Krásná a smrtonosná. Uma Thurmanová ve snímku Kill Bill (2003). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krásná a smrtonosná. Uma Thurmanová ve snímku Kill Bill (2003). | foto: Miramax Studios

KARLOVY VARY Jedna z hlavních hvězd letošního 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Uma Thurmanová uvede osobně v letním kině v Karlových Varech oba díly filmu Kill Bill od Quentina Tarantina. Na poslední tiskové konferenci před pátečním zahájením festivalu to oznámili pořadatelé.

„Červenec je ideální pro natáčení filmů. Umu Thurmanovou jsme oslovovali, ale vždy do toho přišla práce. Oslovovali jsme ji před festivalem, ale pak shodou okolností byl Karel Och v Cannes, kde Uma Thurmanová předsedala porotě a tam už to dostalo konkrétní podobu,“ uvedl prezident festivalu Jiří Bartoška.

Thurmanová přijede v pátek a na slavnostním zahájení festivalu převezme Cenu prezidenta MFF. Podle Bartošky se zdrží zřejmě do pondělka. V plánu má pak ještě návštěvu Prahy. Mezi další dnes oznámené hosty festivalu budou francouzští herci Céline Salletteová a Lambert Wilson. Osobně uvedou na festivalu francouzský snímek Korporace. Wilson patří mezi přední francouzské herce, ale hrál i v amerických velkofilmech, například ve filmech Matrix Revolution nebo Matrix Reloaded. Salletteová si zahrála například ve filmech Sofie Coppolové nebo ve filmu Clinta Eastwooda Život po životě.

Snímek Batman a Robin. Poison Ivy (Uma Thurman).
Herečka Uma Thurmanová

Herci Sherwan Haji a Simon Al-Bazoon představí na festivalu film Akiho Kaurismäkiho Druhá strana naděje, příběh syrského uprchlíka hledajícího azyl ve Finsku.

Festival letos uvede na 170 celovečerních hraných a dokumentárních filmů. Počet projekcí dosáhne asi 500. Podle výkonného ředitele festivalu Kryštofa Muchy pokračuje snaha festivalu raději promítat méně filmů ale vícekrát. „Tak aby i fanoušci, kteří přijedou jen na několik dní, mohli vidět vybraný film. Také se snažíme oživit druhý festivalový víkend, například promítáním úspěšných filmů ze soutěží nebo vystoupením špičkových dýdžejů v pátek a sobotu 7. a a 8. července,“ řekl Mucha.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!