28. listopadu 2017 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Katastrofa se nekoná. Podle prvních ohlasů je nové Jumanji skvělý film

Jumanji (2017). Čtveřice nesourodých hrdinů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jumanji (2017). Čtveřice nesourodých hrdinů. | foto: Radar Pictures

LOS ANGELES První ohlasy na film Jumanji: Vítejte v džungli! jsou velmi dobré. Redaktoři a blogeři chválí skvělé herecké obsazení a humor. Dříve panovaly obavy, že snímek jen využívá velkého jména kultovního předchůdce. Snímek má českou premiéru naplánovanou na 21.prosince.

Oba Jumanji filmy jsou volně inspirované stejnojmennou dětskou knihou Chrise von Alsburga. Ve verzi z roku 1995 začne Alan Parrish (Robin Williams) s přáteli hrát hru, která do světa vypustí divoká zvířata a nelítostné lovce. Letošní verze filmu je v tomto jiná - čtyři teenageři se ve hře převtělí do herních postav, které reprezentují stereotypy charakterů ze hry na hrdiny.

 Máme tady svalnatého borce se slabostí pro ženy (Dwayne Johnson), zakrslého chytrolína (Kevin Hart), pedantského knihomola (Jack Black) a amazonskou válečnici (Karen Gillianová). Ti jsou pomocí videohry přemístěni přímo do srdce džungle, kde budou bojovat o holý život.


Fanoušci původního filmu očekávali, že bude nový film špatný a kritika ho rozmetá. K jejich překvapení jsou ale první ohlasy velmi pozitivní. „Nové Jumaji je velmi zábavné. Daří se mu naprosto se odlišit od originálu. I přesto je ale odsouzeno k tomu, aby ho s ním lidé srovnávali,“ shrnuje Corey Chichizola, redaktor webu Cinemablend.  

„Teď, když je recenzní embargo na Jumanji pryč, tak mohu říct, že Jack Black opravdu zazářil a jeho výkon si zaslouží nejméně dvanáct Oscarů,“ napsala Rebecca Pahleová, editorka magazínu Film Journal.

Peter Sciretta, redaktor serveru Slash Films napsal: „Čekal jsem to nejhorší, ale musím uznat, že Jumanji je velmi zábavné. Řekl bych, že je to jeden z nejlepších filmů ve stylu videoher v historii.“

Jumanji (2017) - filmový plakát.

Jumanji (2017) - filmový plakát.

Najdete na Lidovky.cz