20. července 2012 10:33 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Děti se podívaly na Mallorcu. Vyhrály soutěž Čtení pomáhá

Žáci 5. třídy Základní školy Ostrov nad Oslavou vyhráli v soutěži Čtení pomáhá a poletí na Mallorcu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žáci 5. třídy Základní školy Ostrov nad Oslavou vyhráli v soutěži Čtení pomáhá a poletí na Mallorcu. | foto: www.ctenipomaha.cz

Na podzim loňského roku byla v rámci projektu Čtení pomáhá vyhlášena soutěž o týdenní zájezd na Mallorcu s Cestovní kanceláří FISCHER. Soutěžily mezi sebou jednotlivé třídy základních a středních škol.

Vítězem pro každou věkovou kategorii se stala ta třída, která na svém kontě měla největší počet správně vyplněných testů. Svou znalost knih však každá z nejpilnějších tříd musela potvrdit při speciálním přezkoušení. Teprve potom bylo její vítězství potvrzeno.

V první věkové kategorii, tedy mezi třídami prvního stupně ZŠ zvítězila 5. třída Základní školy Ostrov nad Oslavou, okres Žďár nad Sázavou, příspěvková organizace. Mezi třídami druhého stupně vyhrála 8. B Základní školy Slavičín – Vlára, příspěvková organizace. A mezi nejstaršími, tedy mezi třídami středních škol, zvítězila Kvinta Gymnázia a Střední odborné školy, Hostinné, Horská 309.

Vítězné třídy si prodloužily prázdniny a na konci června navštívily španělský ostrov. Třídy, které se umístily na druhém a třetím místě, se mohou těšit alespoň z věcných darů.

Projekt Čtení pomáhá pokračuje dál. Děti mohou charitám posílat své kredity získané za přečtení knížek i během prázdnin.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz