26. března 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Když lži končí vraždou. Seriál Odhalení ukazuje, kam až je rodič schopný zajít

Šťastná rodinka? Zdání klame. Seriál Odhalení (2019). Autoři: Nick Antosca a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šťastná rodinka? Zdání klame. Seriál Odhalení (2019). Autoři: Nick Antosca a... | foto: HULU

LOS ANGELES Každá matka se bojí o své dítě. Tahle ale své dceři namluví, že trpí řadou chorob a nemůže ven z domu. Děsivý příběh podle skutečné události končí tím nejhorším možným způsobem. Seriál Odhalení (The Act) měl premiéru 20. března.

Gypsy Rose Blanchardová (Joey Kingová) je upoutána na invalidní vozík a odkázána na svou starostlivou matku Dee Dee (Patricia Arquetteová). Dlouhé roky je dívka přesvědčena o tom, že trpí celou plejádou chorob a její život visí na jediném vlásku, který drží právě její matka. Jenže v devatenácti letech (matka jí v té době stále tvrdila, že ji je jen čtrnáct) Gypsy Rose zjistí, že pravda může být docela jiná, když se bez problému postaví na vlastní nohy. Příběh, který vyvrcholil vraždou, v roce 2015 otřásl celým světem.

Dcera (Joey Kingová) nemá normální dětství Seriál Odhalení (2019). Autoři: Nick...
Pohled do zrcadla odhalí mnoho. Seriál Odhalení (2019). Autoři: Nick Antosca a...

Za osmidílným seriálem stojí Nick Antosca (Les sebevrahů, seriál Hannibal) a nováček Michelle Deanová. V roce 2017 o případu vznikl dokumentární film Matka mrtvá a nejdražší (Mommy Dead and Dearest) a v roce 2018 pak ještě dokument Gypsyina pomsta (Gypsy´s Revenge).

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!