26. února 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Když zábavní park přestane být zábavný. Seriál Westworld se hlásí s druhou sérií

Humanoidní robot prozřel a už nechce hrát pasivní farmářskou dceru, s níž si... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Humanoidní robot prozřel a už nechce hrát pasivní farmářskou dceru, s níž si... | foto: HBO

PARK WESTWORLD Seriál Westworld z produkce televize HBO byl jedním z hitů roku 2016. Na konci své promyšlené sci-fi jízdy nechal diváka s více otázkami než odpověďmi. Druhá série, která na obrazovky dorazí 22. dubna, znovu otevře divákům dveře jednoho fantaskního zábavního parku. Článek může obsahovat vyzrazení části děje první série.

V zábavním parku Westworld se vám splní všechny vaše sny! Vítejte na divokém západě. Chcete být krutý bandita, nebo neohrožený strážce pořádku? Ve Westworldu nic není nemožné. Iluze živého světa je dokonalá, protože park v seriálu obývají neobyčejně věrohodní roboti, kteří návštěvníkům ublížit nemohou. Nebo mohou...?

Úspěšný seriál vznikl na motivy stejnojmenného filmu z roku 1973. Ten zase vyšel z knižního bestselleru sci-fi spisovatele Michaela Crichtona, který mimo jiné stojí třeba i za předlohou k Jurskému parku.

První série skončila výbušným finále, které fanoušky nutilo doufat v brzké pokračování. To přichází ale až po dvou dlouhých letech - druhá série se první ukázkou představila již v rámci letošního Superbowlu, finále ligy amerického fotbalu, který se konal začátkem února.

Temný trailer, podkreslený jemnými tóny klavíru, ukazuje opravdové povstání strojů z parku Westworld. „Z popela vašeho světa vybudujeme svět nový. Náš svět.“

Podle Johnatana Nolana a Lisy Joyové, tvůrců Westworldu, ale druhá série dějově hned nenaváže na konec té první a bude se odehrávat zatím nespecifikovanou dobu poté. Diváci se ale možná dočkají i představení dalších zábavních parků - zmíněn byl například samurajský, který se mihl i ve finále první série.


Casey Bloys, výkonný ředitel HBO potvrdil, že druhá série bude mít deset epizod. Seriál se kromě řady starých známých postav ale dočká i několika nových tváří. Herecké obsazení doplní Katja Herbersová (Pozůstalí), Fares Fares (Zabijáci, Rogue One), Betty Gabrielová (Uteč) a herec Gustaf Skarsgård, kterého seriáloví nadšenci znají jako Flokiho ze seriálu Vikingové.

Druhá série ale málem vyšla mnohem později, protože se natáčení dvakrát zastavilo. Dne 2. listopadu 2017 se na place vážně zranil herec Zahn McClarnon, jedna z nových hereckých tváří v seriálu. Z předpokládaného dlouhého zdržení byl ale seriál nakonec pozastaven jen na několik týdnů. V prosinci zase v Kalifornii, kde se druhá série natáčela, zuřily lesní požáry a produkce musela natáčení pozastavit. Ani zde se ale naštěstí nejednalo o dlouhé zdržení a seriál se na televizní obrazovky dostane definitivně 22. dubna.

James Marsden ze série X Men a Evan Rachel Woodová známá ze seriálu Pravá krev.
Dolores (Evan Rachel Woodová) žije spokojený život do té doby, než přijde na...