3. července 2019 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Kevin Costner podruhé ochráncem. V pokračování Osobního strážce měla hrát princezna Diana

Whitney Houstonová a Kevin Costner ve filmu Osobní Strážce (1992). Režie: Mick... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Whitney Houstonová a Kevin Costner ve filmu Osobní Strážce (1992). Režie: Mick... | foto: WB

LONDÝN V rozhovoru pro magazín People TV herec Kevin Costner prozradil, že se plánovalo pokračování romantického filmu Osobní strážce, kde hrál s Whitney Houston. V pokračování si Costnerův milostný protějšek mohla zahrát oblíbená princezna Diana. První verzi scénáře dostal Costner den před její smrtí.

„Filmovému studiu (Warner Bros.) se velmi zamlouvala představa druhého dílu,“ popsal Costner. Už v roce 2012 promluvil Costner o zrušeném druhém díle, kde měla jeho postava Frank Farmer chránit členku britské královské rodiny před novináři a dotěrnými obdivovateli. Až teď ale prozradil, že jeho klientka (a později stejně jako v případě prvního filmu i objekt milostného vzplanutí) měla být sama velmi populární Lady Di. 

Whitney Houstonová a Kevin Costner ve filmu Osobní Strážce (1992). Režie: Mick...
Rodina Duttonových. Druhá řada seriálu Yellowstone (2019). Tvůrce: Taylor...

Costner v rozhovoru vzpomínal, jak s Dianou probíral detaily role. „Pamatuji si, jak byla do telefonu hrozně milá a ptala se, zda budeme mít líbací scénu,“ popsal domluvu herec. Na otázku líbání ji odpověděl, že ve filmu něco takového bude, ale přizpůsobí se to tak, aby to bylo nezávadné královskému protokolu. 

Princezna Diana

Princezna Diana

První verze scénáře Costnerovi na pracovní stůl dorazila 30. srpna 1997. O den později Diana zemřela při autonehodě v tunelu, když auto, ve kterém jela, unikalo právě před neodbytnými paparazzi. 

Netradiční bodyguard

Romantický snímek Osobní strážce režiséra Micka Jacksona (jeho celovečerní debut) kritici sice převážně strhali, ale u diváků si svoji cílovou skupinu našel. Film jinak proslavila hlavně titulní písnička I Will Always Love You, kterou nazpívala představitelka hlavní role Whitney Houstonová. V roce 2012 byl Osobní strážce dočkal muzikálové podoby na Broadwayi.