Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 1 °C občasný déšť Předplatné LN
4. června 2018 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Černá ovce Hvězdných válek? Nejdražší film ságy Solo diváky nezaujal

Snímek Solo: A Star Wars story vypráví příběh mládí Hana Sola (Alden... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Solo: A Star Wars story vypráví příběh mládí Hana Sola (Alden... | foto: Starwars.com

LOS ANGELES Snímek Solo: Star Wars Story si vede druhý týden v kinech ještě hůře. Neúspěch poukazuje na divácký nezájem. Společnost LucasFilms ale má se Star Wars velké plány a rozjíždí nové projekty. Otázkou zůstává, jestli některé z nich nebudou teď smeteny ze stolu.

V amerických kinech se Solo propadl z týdne na týden o 77 %. Druhý týden si tak odnesl pouhých 29,2 milionů dolarů. Horší druhý týden měl v rodině Star Wars už jen snímek Návrat Jedie (1983). Na základě tržeb během prvních dvou víkendů v kinech lze soudit, že Solo bude mít velký problém v celkových číslech překročit částku 500 milionů dolarů. Vedlejší příběh přibližující mládí jedné z nejpopulárnějších postav celého univerza má nakročeno k tomu, že bude nejméně výdělečným dílem z celé ságy.

Scéna ze snímku Solo: A Star Wars story.
Postavu Landa Calrissiana si ve filmu Solo: A Star Wars story zahrál Donald...

Celé situaci nepomohlo ani to, že byl Solo historicky nejdražším filmem z rodiny Star Wars. Díky výměně režisérů a velkému množství přetáček se rozpočet filmu vyhoupl na 250 milionů dolarů.

Nízké tržby odrážejí nezájem publika a určitou „vyčerpanost“ celé ságy, která nyní chrlí filmy průměrnou rychlostí jednoho snímku za tři čtvrtě roku. Solo šel do kin vlastně jen chvíli poté, kdy z nich zmizela epizoda Poslední z Jediů. Fanoušci už jsou vyčerpaní, což rozhodně není dobrá zpráva pro Disney a LucasFilms, kteří mají naplánováno řadu dalších projektů ze světa Star Wars.

Star Wars kam oko dohlédne

Plánuje se devátá epizoda z hlavní příběhové linky (zatím bezejmenná, režie se zhostil J. J. Abrams). Kromě toho si společnost LucasFilms objednala další filmovou trilogii u režiséra Ryana Johnsona, která má zamířit pryč od Skywalkerovské ságy. Zatím ale není ani jasné, kdy se nová trilogie začne připravovat.

O jeden film ze z daleké, předaleké galaxie se mají postarat i David Benioff a Daniel Brett Weisz, tvůrci populárního seriálu Hra o trůny. Tuto spolupráci spolešnost LucasFilms oznámila v únoru. V březnu zase přišlo oficiální oznámení o tom, že se připravuje hraný seriál pod taktovkou Jona Favreaua (Iron Man, Kniha džunglí).

Další dva plánované filmy mají jít ve šlépějích Sola - zatím více nepřiblížené snímky o Obi-Wanu Kenobim a lovci odměn Boba Fettovi (o tom se zatím jen spekuluje). Jak ale s těmito všemi velkolepými plány zamíchá divácký nezájem o Sola, to se teprve ukáže. Jedno je ale jisté - sága by si zasloužila pořádnou pauzu, aby znovu načerpala ztracené síly.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Petra Procházková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Petra Procházková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Petra Procházková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.