10. března 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Krásné ženy a rychlá kola. Hugh Jackman si zahraje magnáta Enza Ferrariho

Hugh Jackman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hugh Jackman | foto: Shutterstock

Australský herec Hugh Jackman by měl hrát Enza Ferrariho v biografickém filmu režiséra Michaela Manna. Nahradí tak Christiana Balea, který od projektu odstoupil. Snímek o automobilovém magnátovi se plánuje již sedmnáct let.

Hugh Jackman zazářil v kritikou výborně hodnoceném snímku Logan, natočeném podle komiksu studia Marvel. Magazín Deadline uvedl, že jednou z dalších rolí „Wolverina“ bude právě Ferrari. Ten začínal jako automobilový závodník, který později založil slavnou značku, dnešní synonymum pro luxusní sportovní vůz. Známý je i pro svou rivalitu s bratry Masseratiovými (také zakladateli stejnojmené značky) a bouřlivý vztah se svou ženou Laurou Dominicou Garello (tu má hrát herečka Noomi Rapaceová). Snímek vychází z bestsellerové knihy Brocka Yatese Enzo Ferrari: The Man, the Races, the Cars, the Machine.

Hugh Jackman při natáčení filmu Logan: Wolverine.
Hugh Jackman

Projekt filmu o Ferrarim byl nejdříve plánovanou spoluprací režiséra Manna s režisérem Pollackem, která začala před sedmnácti lety. Pollack v roce 2008 zemřel a snímek byl na dobu neurčitou dán k ledu. Se změnou představitele hlavní role debata o filmu znovu ožila. Hlavní postavu měl prve ztvárnit herec Christian Bale, ale nakonec nesouhlasil s tím, že by kvůli roli musel přibrat. Hugh Jackman se po skončení série o Wolverinovi může přestat tolik hlídat.

Legenda motorismu Enzo Ferrari.

Legenda motorismu Enzo Ferrari.

Dva roky staré informace uvádějí, že film o Ferrarim připravuje i herec Robert de Niro, který je sám z části Ital jako Enzo. Režiséra snímku měl dělat Clint Eastwood. Film měl vyjít v roce 2016, ale nestalo se tak. Teď se zdá, že se po něm slehla zem a jeho současný stav je nejasný.

Režisér Michael Mann není žádným filmovým nováčkem. Jeho poslední režisérský snímek Hacker byl ale kasovním propadákem, který nezachránili ani Chris Hemsworth a Viola Davis v hlavních rolích. S rozpočtem 70 milionů dolarů vydělal celosvětově jen 19 milionů. V roce 2003 byl o Ferrarim natočen italský snímek stejného názvu. Původní televizní série měla takový úspěch, že se ji režisér Carlo Carlei rozhodl předělat jako celovečerní film.

Najdete na Lidovky.cz