23. července 2018 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Křehké zpěvačky i tvrdí rockeři. Co vám po Colours nesmí chybět v přehrávači?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Colours of Ostrava 2018: Algiers | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Colours of Ostrava 2018: Algiers | foto: Yvetta Stránská

PRAHA/OSTRAVA Zasněný popík, elektrizující hudební směsice, vyzrálé blues i oldschoolový punkový nářez. Server Lidovky.cz přináší pět tipů na interprety, které po festivalu Colours of Ostrava nesmí chybět v žádném hudebním přehrávači.

Aurora

Norské zpěvačce Auroře Aksnesové je pouhých 22 let, ale její atmosferický pop nepostrádá charakter i duši. Zasněnému procítění jednotlivých písní napomáhá i Aurořin měkký, až nevinný hlas. Aurora je navíc velmi pohybově nadaná, což je vidět v hudebních klipech.


Algiers

Americko-britská hudební smršť, která míchá všechny možné žánry od tvrdého rocku až po gospel. Skupina Algiers je jako zhudebněný protest proti kostnatosti a byrokracii dnešního světa. Jejich hudba rozhodně nepostrádá „drajv“, který žene kytarové a basové riffy rychlostí splašeného vlaku.


Alice Merton

Jaké to vlastně je, když nikde nezapustíte kořeny? Právě o tom zpívá Alice Mertonová ve své nejznámější písní. Písničkářka s charakteristickým hlasem i přes svůj mladý věk bydlela v celé řadě zemí. Její projev je dospělý stejně jako výrazná basová linka, která vždy její písně nerozlučně doprovází. Tahle dívka má před sebou velkou hudební budoucnost!


Slaves

Punk is not dead! Alespoň ne v podání britské úderky Slaves. Když v Ostravě na pódiu ukázali hned několik zesilovačů narovnaných na sobě, tak bylo jasné, že to bude pořádně hlasité. Britské duo (!!!) zaútočí na posluchače ve svých nahrávkách silou vystřelené rakety.


Ruthie Foster

Texasanka Ruthie Fosterová, bluesová diva, zcela okouzluje. Její hlas je jako velmi dobré víno, vyzrálý a barvitý. Bluesové nebe našlo svého anděla. Hned tři nominace na Grammy a bezpočet dalších ocenění budiž toho důkazem.

  • 1Diskuse