3. listopadu 2018 8:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Krev v aréně ještě neuschla. Ridley Scott připravuje pokračování Gladiátora

Russell Crowe ve filmu Gladiátor (2000). Režie: Ridley Scott. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Russell Crowe ve filmu Gladiátor (2000). Režie: Ridley Scott. | foto: Universal

ŘÍM Britský režisér údajně připravuje pokračování Gladiátora, jednoho ze svých nejpopulárnějších filmů. Přizval si na pomoc scenáristu nového Top Gunu. Příběh by se měl točit okolo syna Lucille, sestry a milenky císaře Commoda, hlavního záporného hrdiny prvního dílu.

Příběh nového gladiátora se zaměří na mladého Lucia. Ten je synem Lucille (Connie Nielsenová), sestřenice a incestní milenky zvrhlého císaře Commoda (Joaquin Phoenix). Právě Commodus padnul v prvním díle rukou gladiatora Maxima (Russell Crowe), jehož byl Lucius velkým fanouškem.

Autorem scénáře je američan Peter Craig (Ve jménu krve, Top Gun: Maverick). Ridley Scott s ním bude spolupracovat poprvé. O výrobu filmu se postará studio Paramount.

Russel Crowe při natáčení filmu Robin Hood
Promo snímek ke startu Dark Universe. Zleva: Russell Crowe, Javier Bardem, Tom...

Rezavý meč Nicka Cavea

Scénář pro druhý díl ale původně napsal populární australský hudebník Nick Cave. V jeho podání zemřelý Maximus ožije v těle křesťanského mučedníka. Později cestuje časem a snaží se zabít Krista a jeho apoštoly. Není těžké pochopit, proč na scénář nedošlo.

„Russell Crowe mi zavolal a zeptal se mě, zda bych nechtěl napsat Gladiátora 2. Pro někoho, kdo napsal v té době zatím jen jeden scénář, to byl celkem oříšek,“ povídal o scém scénáři Cave v roce 2013 komiku Marcu Maronovi. Na Caveovu otázku, jestli náhodou neumřel v prvním díle, Crowe údajně odpověděl, že si tenhle problém musí Cave pro druhý díl vyřešit sám. Proto se jeho gladiátor vrátil v cizím těle. Celý film se měl jmenovat Zabiják Krista (Christ Killer).

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!