28. dubna 2019 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Která z postav Hry o trůny nepřežije nejdelší bitvu? Sázkové kanceláře mají jasno

Hra o trůny - 8. série: Brienne z Tarthu (Gwendoline Christieová). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hra o trůny - 8. série: Brienne z Tarthu (Gwendoline Christieová). | foto: HBO - Helen Sloanová

ZÁPADOZEMÍ Theon Greyjoy (Alfie Allen) v pondělí zaklepe bačkorami. Alespoň to si myslí české i světové sázkové kanceláře. Kandidátů na smrt je ale víc. Klienti sázkových kanceláří mohou uzavřít sázku na to, kdo přežije a kdo zemře v největší bitvě v historii kinematografie. Té se čeští diváci v epizodě nazvané Bitva o Zimohrad (Battle of Winterfell).

Podle sázkové kanceláře Sportsbetting.ag nejspíše umře Theon Greyjoy a to jako první ze známých postav. Je na něj vypsán kurz 4. Na dalších místech jsou pak Jamie Lannister (5) a Brienne z Tarthu (12).

Koho vidí jako mrtvolu Češi

Navzdory o poznání menším kurzům vidí Česká Fortuna jako nejpravděpodobnějšího umrlce také Theona Greyjoye (1,35). Pravděpodobná by měla být i smrt Šedého červa, velitele Neposkvrněných (1,4). Na třetím místě jen s o něco málo vyšším kurzem má dvojice Brienne z Tarthu a Tormund Obrozhouba. Ti se sice nakonec možná dají dohromady (což by si fanoušci jistě přáli), ale Fortuna jejich smrt odhaduje jako pravděpodobnou s kurzem 1,5.

Relativně velkou šanci na přežití má ale hlavní záporák Noční král (3,2). Prakticky nemožný je podle české sázkové kanceláře skon Jona Sněha a Tyriona Lannistera (shodně 6,3).


Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.