Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 9 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku: Kvůli nucenému očkování žaluje Tereza Reichová stát. A točí o tom film

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 25
  • Poslední: 20.9.2015 13:41
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
T. Czernin 19.9.2015 5:36

Terezka chce z eráru vyrazit nějaký groš. No uvidíme. Když se jí to podaří, zkusíme to i my ostatní...

E. Žluva 19.9.2015 4:59

Nejlepší je tohle:

„...Určitě vzdělávatse a věřit svému rozhodnutí, ať bude jakékoliv."

V. Schwabová 19.9.2015 1:30

Dnešní populace dětí není vůbec zdravá. Přitom by tomu mělo být obráceně. Jsou třikrát víc očkovaní, než jsme byli my. Ale jsou taky třikrát nemocnější. Současný systém je vytvořený ne na zakázku dětem, ale farmaceutickým firmám.

T. Czernin 19.9.2015 5:32

Já bych řekl, že situaci podceňujete. Já bych se nebál odhadnout, že dnešní děti jsou nejméně pětkrát více očkované a desetkrát více nemocné. Jak jde o čísla, nezůstávejte při zemi...

J. Merta 20.9.2015 13:24

Zeptal bych se vás, na základě čeho tvrdíte něco takového. Ale první se musím zeptat, jak vlastně kvantifikujete, jak moc je někdo očkovaný (počet vakcín, počet nemocí, proti kterým se očkuje, počet druhů antigenů nebo co?) a jak moc je někdo nemocný (co se počítá jako nemoc, berete to jako počet prodělaných chorob nebo do toho nějak promítáte závažnost onemocnění)? A ať je tomu jakkoli, tak očkování přece není jediná věc, co ovlivňuje zdraví dětí. Co životní prostředí, úroveň hygieny, strava, množství fyzické aktivity atd.? To do úvahy nezahrnujete?

Š. Apolen 19.9.2015 1:03

Paní Terezu Reichovou nenapadlo, že vedlejší projevy očkování znamenají, že imunitní systém dítěte je v dobré kondici ?

S. Panza 19.9.2015 0:40

Problém u odpůrců očkování je, že sobecky prosazují svá práva na úkor bezbranných dětí. Zatímco riziko vedlejších účinků při očkování je prokazatelně minimální, proti tomu stojí reálná hrozba závažného onemocnění mnohdy s trvalými důsledky, která se v globalizovaněm světě s rostoucím pohybem osob a zboží  stále zvyšuje. V současnosti se znovu objeviy i nemoci, které byly právě očkováním celosvětově zlikvidovány.

Bohužel jediné co by tyto zapurtilé odpůrce očkování svých dětí přesvědčilo, by bylo onemocnění těchto dětí chorobou na kterou nebyly očkované. Těm rodičům bych to klidně přál, ae ty děti si nezaslouží.

Není normální, že Česká televize opakovaně dává značný prostor odporcům očkování, aby hlásili své pochybné názory a mnohdy uváděli věci, které odporují skutečně reálným faktům.

Š. Apolen 19.9.2015 0:49

Viděla někdy Tereza Reichová děti, které prodělali dětskou obrnu ? Já ano. Po očkování, mimochodem celkem příjemném, se toto onemocnění u nás téměř nevyskytuje.

V. Schwabová 19.9.2015 1:28

A jste si jistý, že český očkovací kalendář a vnucovaná hexavakcína je v pořádku? Doporučuju nahlédnout, co všechno očkování může způsobit - http://www.pacienti.cz/clanek.php?id=3308.

J. Merta 20.9.2015 13:41

Jak z toho poznám, co všechno očkování může způsobit? A už vůbec, jak z toho poznám, jak pravděpodobné je, že to očkování způsobí? Jak poznám, jestli něco způsobilo očkování, nebo je to jen souhra náhod? Ročně jsou aplikovány v ČR statisíce očkovacích dávek. Pokud by třeba výskyt něčeho řekněme v jednom konkrétním týdnu u jednoho člověka z relevantního vzorku byl 1:10 000, je to, že se něco takového vyskytne v týdnu po očkování u někoho z ČR takřka jisté.

J. Lepka 18.9.2015 17:31

Zajímalo by mne, zda ta dáma, právnička Zuzana Candigliota z Ligy lidských práv, převezme svůj díl odpovědnosti a případných, nemalých, nákladů, za potenciálně nemocné, neřku li postižené, dítě !!!

V. Grycz 18.9.2015 12:15

Vzhledem k nájezdům imigrantů je riskantní neočkovat. Především jde o dobro dítěte. Úloha rodiče je vedlejší.

Š. Apolen 19.9.2015 0:56

Neznamená, že očkované dítě se nemůže nemocí nakazit, ovšem v takovém případě stačí pouze posílit imunitní systém, aby se s nákazou vyrovnal a zmírňovat vedlejší projevy nemoci, aby nepoškodila důležité orgány.

M. Frank 18.9.2015 11:00

Byť je ta paní zvláštní v oblasti myšlení, přesto by měla mít právo rozhodnout o svých dětech. Souhlasím ale s názorem, že pak musí nést důsledky svého rozhodnutí, platit léčbu a ošetřování nemocí zmrzačeného dítěte a také mu v dospělosti vyplácet náhrady za následky nemocí.

P. Vysloužil 18.9.2015 10:43

Ale to je jednoduché - rodič je přeci zákonným zástupcem dítěte a měl by nést zodpovědnost za jeho chování i zdraví - nechceš nechat očkovat - neočkuj, ale v případě onemocnění dítěte nemocí na kterou je dostupné očkování se budeš spolupodílet na úhradě péče - v případě povinného očkování i 100%. A jako u autonehody - pojišťovna opéči zaplatí, ale pak to po Tobě bude vymáhat - třeba i exekučně! Svoboda není prázdné slovo ale každé právo je vykoupenno i povinností

P. Pípa 18.9.2015 10:49

A co další děti které to neočkované může nakazit, tam budou také rodiče neočkovaného hradit léčbu, a případné doživotní následky?

P. Vysloužil 18.9.2015 10:51

Proočkované dítě není tak snadno nakazitelné  běžným kontaktem...ale jinak proč ne? Třeba aspoň 10%. I když prokazování  zdroje nákazy, lépe řečeno vyloučení jiného zdroje v případě soudního sporu bylo velmi problematické

J. Tobby 18.9.2015 12:15

Velký problém je, že samo očkování není vždy 100% ochranou proti nákaze. Příkladem je černý kašel. Přesto jsou většinou "obvoďáci" vyvalení z toho, že to nefunuguje a černý kašel jako diagnózu vůbec nepřipustí. Divil byste se kolik lidí jezdí s černým kašlem tramvají a roznaší (nevědomky) nákazu. Dospělý člověk černý kašel ve většině případů zvládne, ale pro novorozence je fatální.

Hit 18.9.2015 10:14

Paní nedochází, že se chová jako typický parazit. Dobrovolnost u očkování? A já chci zase dobrovolnost při placení daní. Nejsem přeci žádnej expert, ale vždyť všichni na ně nadávají. Jak by to asi dopadlo? A nebojí se expertka, že pak zase na ní někdo podá žalobu. Až se tu díky malé proočkovanosti začnou znovu šířity obávané nemoci?

P. Pruner 18.9.2015 10:42

Svého času o tom jinde běžela diskuse i s odbornými argumenty. Odnesl jsem si z ní přesvědčení, že by se u malinkých dětí by se mělo umožnit rodičům třeba za příplatek tento rozsah povinného očkování snížit. Vždyť to tak před lety bylo běžné a populace nebyla "nemocnější".

P. Vysloužil 18.9.2015 10:49

Bohužel svět je čím dál menší a nemoc, kterou u našich dětí žádný z žijících pediatrů již neviděl se k nám dostává ať už z Afriky nebo Blízkého východu. A víte co udělaly s populací indiánů třeba jenom takové neštovice???? Tak si to představte ...... třeba se záškrtem a nebo dětskou obrnou.

V. Kopta 18.9.2015 9:14

měla by taky stávit nějaký čas s rodinami , kterým neočkování úplně zničilo životy. Jej jich mnohem více než těch, které trpí vedlejšími účinky očkování...

M. Moravec 18.9.2015 7:34

Co kdybych to obratil a nechal lekare rozhodovat o tom-jak marežisérka natocit film? Nesmysl? Proc tedy chce režisérka rozhodovat za lekare? Ostatne soucasna situace na Ukrajine-dava lékařům za pravdu:        http://m.domaci.eurozpravy.cz/politika/119311-zrusit-ockovani-udelali-to-na-ukrajine-a-nedopadlo-to-dobre-pripomnel-poslanec/

A. Müller 18.9.2015 6:19

Dulezite jsou jenom uplatky od vyrobcu ockovacich vakcin. Ostatni neni pro nase politiky a zdravotniky podstatne.

P. Pípa 18.9.2015 10:54

úplatky kvůli 2% prodeje? Kdo by to dělal?

Premium

Zoufale jsme se snažili postřeleného muže zachránit, líčí lékař z Ostravy

Hrudní chirurg Marcel Mitták | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hrudní chirurg Marcel Mitták z Fakultní nemocnice Ostrava se snažil s týmem zdravotníků zachránit jednoho z těžce...

Premium

Na Gottově pohřbu jsem se bál, že spáchám atentát na Zemana, říká Strach

Jiří Strach | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Každý se ho ptá na Anděla Páně 3. Jiří Strach ale trpělivě vysvětluje, že to nezáleží jen na něm. „Rozhodujeme o tom...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...