4. února 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Labuťácké jezero. Mužští baletní tanečníci pojedou do Stuttgartu na podporu žen

Ballet Hommes Fatals. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ballet Hommes Fatals. | foto: Marek Malis

STUTTGART/PRAHA Soubor Ballet Hommes Fatals čeká první zahraniční představení v Německu. Hostování se bude konat v neděli 19. února 2017 od 19 hodin v Kulturním a kongresovém centru Liederhalle ve Stuttgartu. Spoluorganizátor akce je asociace Ženy pomáhají ženám - Association Women help Women.

Labutí jezero, Giselle, Raymonda, Don Quijote, Šípková Růženka - vybrané scény, na které tančí čistě mužský baletní ansámbl Ballet Hommes Fatals. „Představení jsme poprvé uvedli před rokem v divadle Hybernia v Praze, protože žádný podobný žánr se v České republice nevyskytoval,“ říká tanečník Michal Štípa. Představení sklidila veliký úspěch diváků a tanečníci se neustále snaží přidávat něco nového. „Německému publiku předvedeme poslední, osvědčenou verzi vystoupení. Labutí jezero neuvedeme v klasické podobě, jak jsou diváci zvyklí, udělali jsme novou upravenou choreografii, příběh bude trochu sarkastický s překvapivým vyústěním. Také ostatní známé variace předvedeme divákům v nečekané a originální podobě. Vybrané scény jsou vtipně vytvořené, jak po choreografické, tak herecké stránce. Diváci se mohou těšit na odlehčený humor,“ doplňuje Štípa.

Ve Stuttgartu na tanečníky čeká moderní kulturní sál s kapacitou větší, než je tisíc diváků. Sbor je zvědavý, jak v Německu vystoupení přijmou. „Těším se moc, každé naše představení je trošku jiné. Musím reagovat na publikum i na mé kolegy, partnery na špičkách. Osobně jsem nikdy ve Stuttgartu nebyl, zajímá mě město a jeho atmosféra,“ shrnuje tanečník Karel Audy.

Představení 19. února 2017 v 19 hodin

Kulturní a kongresové centrum Liederhalle ve Stuttgartu

Termíny pražských představení:

13. února 2017 | 20:00 - Hybernia

28. března 2017 | 20:00 - Hybernia

18. dubna 2017 | 20:00 - Hybernia

24. května 2017 | 20:00 - Hybernia

19. června 2017 | 20:00 – Hybernia


Ballet Hommes Fatals je čistě mužský sbor baletních tanečníků z Národního divadla, které zpracovává klasické scény ze světového baletu. Soubor má v současné době deset členů.

Ballet Hommes Fatals.
Ballet Hommes Fatals.

Najdete na Lidovky.cz