7. listopadu 2011 10:14 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Lady Gaga ovládla Evropské hudební ceny MTV

Vystoupení Lady Gaga na MTV Awards | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vystoupení Lady Gaga na MTV Awards | foto: Reuters

BELFAST Vítězstvím ve čtyřech kategoriích včetně nejlepší umělkyně a nejlepší písně ovládla slavnostní vyhlašování Evropských hudebních cen (EMA) televizní stanice MTV v britském Belfastu americká zpěvačka Lady Gaga. Po dvou oceněních si odnesli kanadský idol dívek Justin Bieber a Američan Bruno Mars.

Pětadvacetiletá Lady Gaga se zhruba 8000 fanouškům v Belfastu v neděli opět představila v extravagantním oblečení. Obličej jí zakrývalo něco jako plechová mísa a tělo obrovské kotouče z textilu.

Podle mínění diváků MTV Lady Gaga nazpívala nejlepší píseň (Born This Way), k níž navíc natočila nejlepší videoklip. Kromě toho dostala cenu pro nejlepší ženskou umělkyni a za nejlepší fanouškovskou obec.

Sedmnáctiletý Bieber je podle MTV nejlepším mužským umělcem a také největší popová hvězda. Právě on na sebe poutal v Belfastu zřejmě nejvíc pozornosti po Lady Gaga. Popřel přitom čerstvou fámu, že má dítě s jednou Američankou.

Galavečerem v Belfastu provázela Bieberova oficiální přítelkyně, herečka a zpěvačka Selena Gomezová.

Podobně jako Bieber si dvě ocenění převzal Bruno Mars, jenž je prý největší nový objev, navíc s nejlepší schopností prorazit.

ČTĚTE TAKÉ:

Rocková kapela Thrity Seconds To Mars byla vyhlášena nejlepší alternativní skupinou. Nejlepším představitelem hip hopu je znovu Eminem, nejlepší rockovou skupinou Linkin Park a nejlepší živé představení prý umí Katy Perryová.

Ceny tak ovládli vesměs zámořští umělci. Alespoň už dříve ohlášené ocenění pro "globální ikonu" získali Britové - legendární kapela Queen.

Lidovky.cz, ČTK