14. března 2018 18:15 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Festival Aerodrome posiluje, jeho hvězdou bude i Lana Del Rey

Lana Del Rey | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lana Del Rey | foto: Neil Krug

Jedna z nejpopulárnějších zpěvaček současnosti, Američanka Lana Del Rey, je nejčerstvější ohlášenou posilou programu festivalu Aerodrome, který se uskuteční na letišti v Panenském Týnci ve dnech od 28. do 30.června a nabídne celkem 32 zahraničních umělců.

Jedná se o jedno z pouhých dvou zatím naplánovaných vystoupení Lany Del Rey na evropských festivalech v nadcházející sezóně. Tím druhým bude její koncert na obřím maďarském Szigetu.

Tuzemští fanoušci měli možnost vidět Lanu Del Rey v České republice zatím jen jednou. Na jaře roku 2013 byla hostem akce Electronic Beats, která se odehrála v komorním prostředí Divadla Archa a vstupenky byly vyprodány během tří hodin.

Od té doby ovšem zpěvaččina sláva mnohonásobně vzrostla. Do dnešního dne vydala celkem pět alb, získala 16 cen a 46 nominací, které zahrnují i nominaci na Grammy nebo dvojnásobné vítězství v Brit Awards.

Její hudba zazněla v reklamních kampaních módního řetězce H&M i luxusní automobilky Jaguar, ve filmech Velký Gatsby nebo Big Eyes Tima Burtona. Což je jistě velmi dobrá bilance pro nyní dvaatřicetiletou dívku, jež chtěla být původně básnířkou a začínala jako písničkářka v newyorských barech.

Kromě Lany Del Rey na festivalu Aerodrome zahrají například Macklemore, Nine Inch Nails, Wiz Khalifa, Limp Bizkit, The Kills, Stone Sour, Portugal.The Man, Body Count feat. Ice-T či Chvrches.

Třídenní hudební maratón bude doplněn o bohatý doprovodný program nabízející jak různé relaxační zóny tak zábavu pro vyznavače adrenalinu. Areál bude samozřejmě vybaven kempem a nově pořadatelé nabízejí návštěvníkům dopravu z Prahy zdarma festivalovými autobusy.

Aerodrome 2018

(stav programu k datu 14. března)

ČTVRTEK 28.6.

Stage 1:

Wiz Khalifa

PVRIS

Celeste Buckingham

Stage 2:

Parkway Drive

Bullet For My Valentine

Underøath

Thy Art Is Murder

Crossfaith

------------------------------

PÁTEK 29.6.

Stage 1:

Lana Del Rey

Chvrches

Portugal. The Man

Milky Chance

X Ambassadors

Ofenbach

Stage 2:

Stone Sour

You Me At Six

Silverstein

------------------------------

SOBOTA 30.6.

Stage 1:

Macklemore

Nine Inch Nails

The Kills

Kodaline

Nothing But Thieves

Frank Carter

Stage 2:

Limp Bizkit

Hollywood Undead

Body Count

Eskimo Callboy

obzOndřej Bezr

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz