29. května 2019 10:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Lazarus počesku. Poslední velké dílo Davida Bowieho uvede divadlo Komedie

David Bowie ve videoklipu Blackstar | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Bowie ve videoklipu Blackstar | foto: Sony Music

Poslední dílo jedné z nejvlivnějších světových hudebních ikon Davida Bowieho muzikál Lazarus se představí i českému publiku. Premiéry jsou naplánované na 11. a 12. října 2019 v divadle Komedie. České nastudování vznikne v režii Mariána Amslera. Libreto hraných částí přeložil Michal Zahálka, písně zůstanou v anglickém originále s titulky. V hlavní roli budou alternovat Igor Orozovič a Ondřej Ruml. Předprodej vstupenek začne v pondělí 3. června.

Muzikál Lazarus se poprvé představil na konci roku 2015 v New York Theatre Workshop a byl jedním z posledních děl, které David Bowie dokončil před svou smrtí 10. ledna 2016. Následovalo úspěšné uvedení v King’s Cross Theatre v Londýně. Titulní roli u obou inscenací ztvárnil herec Michael C. Hall, jenž se proslavil titulní rolí v televizním seriálu Dexter.

Michael C. Hall v muzikálu Davida Bowieho Lazarus

Michael C. Hall v muzikálu Davida Bowieho Lazarus

Další uvedení Lazaruse následovaly například ve Vídni, Düsseldorfu, Hamburku, Norimberku, Amsterdamu či Oslu. Od konce května 2019 je na repertoáru Arts Centre – Playhouse v Melbourne.

Igor Orozovič

Igor Orozovič

David Bowie napsal muzikál Lazarus společně s irským dramatikem Endou Walshem a kromě jeho starších hitů v něm zaznívají i písně z alba Blackstar, vydaného několik dní před zpěvákovou smrtí.

Ondřej Ruml

Ondřej Ruml

Jde o melancholický příběh o samotě, sebedestrukci a potřebě lásky. Navazuje na více než čtyřicet let starý film Muž, který spadl na Zemi, ve kterém ztvárnil Bowie roli mimozemšťana Newtona.

obzOndřej Bezr

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!