Úterý 9. března 2021svátek má Františka 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Legendární hlavolam na plátně. Hollywood chystá film o Rubikově kostce

Rubikova kostka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rubikova kostka | foto: Reuters

LOS ANGELES Hračky a jiné populární předměty byly vždy objekty zájmu hollywoodských filmařů. Nový projekt si má posvítit na nejznámější světový hlavolam - kostku Maďara Ernő Rubika.

Svůj vynález představil maďarský profesor Ernő Rubika před necelým půlstoletím. Magickou kostku, jak se vynález původně jmenoval, zakoupila firma Ideal Toys a poslala ho do celého světa pod názvem, jaký známe dnes. Rubikových kostek se dosud prodalo více než 350 milionů kusů. I přes toto obdivuhodné číslo se hlavolam dosud nedočkal svého vlastního filmu. To se nyní změní. 

Skládaly se kostky nejrůznějších velikostí
Na snímku je český reprezentant Ondřej Peller.

Podle magazínu Deadline na snímku o vzniku kostky v současné chvíli pracují produkční společnosti Hyde Park Entertainment Group a Endeavor Content. Zatím nejsou známé žádné další detaily včetně režiséra, obsazení nebo i samotného děje.

Je pravděpodobné, že se Hollywood vydá cestou lidského příběhu, neboť ty jsou v současné době velmi populární. Mohl by tedy životopisnou firmou zobrazit cestu maďarského architekta (který mimochodem stále žije) a jeho vynálezu z docela jiného oboru, než jakým se živil. 

Rubikova kostka zažila vrchol popularity v sedmdesátých a osmdesátých letech. I dnes je ale velice populární a její milovníci se předhánějí v pokořování různých rekordů s kostkou spojených. Světový rekord v řešení standardní kostky (3x3 herní kameny) drží Číňan Jušeng Du. Kostku se mu podařilo složit za 3 minuty a 47 sekund. Jiní jsou schopni třeba i vyřešit několik kostek naráz, zatímco s nimi žonglují. 

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!