25. března 2013 14:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Legendy české country natočí DVD v pražské Lucerně

Stanislav "Wabi" Daněk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stanislav "Wabi" Daněk | foto: archiv LN - Hynek Glos

PRAHA Nejvýznamnější tuzemské country a trampské kapely a interpreti se představí 6. dubna ve Velkém sále pražské Lucerny na 2. ročníku festivalu Dvorana Country.

Na pódiu se od 16 hodin odpoledne až do půlnoci vystřídají hvězdy žánru jako Robert Křesťan a Druhá tráva, Pavel Bobek, Jan Vyčítal s Greenhorns, Wabi Daněk, Žalman a spol, Vojta Kiďák Tomáško, Pacifik s Tony Linhartem nebo skupina Cop. Koncert bude zaznamenán na DVD.

"Lucerna ve mně vyvolává odjakživa lehké chvění. Pro trampy či rockery to byl vždy vrchol. V tom sále je totiž cítit historie i genius loci. Velký prostor vám nic neodpustí a má zvláštní akustiku. Někdy s nadsázkou říkám, že se tam zvuk o ty balkony tak tříští, že se na pódium vrací o dvě sekundy později a o půl tónu níž. Přesto je zážitek tam být," uvedl Wabi Daněk, který na Dvoraně Country zahraje s Milošem Dvořáčkem.

Z cirkusového stanu do Lucerny

První ročník festivalu ještě pod názvem 1. Zimní potlach pořádali organizátoři loni v Lysé nad Labem v cirkusovém stanu. "A protože bylo beznadějně vyprodáno, troufli jsme si letos na velkou Lucernu," sdělil jeden z promotérů akce David Němeček. Tentokrát se však dramaturgové podle něj snažili pozvat největší jména, která v posledních desetiletích udávají podobu české country a trampské muziky.

"Je možné, že se v minulosti tito interpreti už sešli na jednom pódiu v rámci nějakého festivalu. Tentokrát to však bude ojedinělé tím, že všechna vystoupení zaznamenáváme na DVD. Pro další generace tak zůstane záznam interpretů, kteří se stali už za svého života legendami," dodal Němeček.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.