9. července 2014 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

LETNÍ SOUTĚŽ: Vyhrajte knihu Paměti imaginárního kamaráda

Paměti imaginárního kamaráda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Paměti imaginárního kamaráda | foto: Argo

K létu a dovoleným neodmyslitelně patří knihy a čtení. Server Lidovky.cz spouští sérii souteží o knihy z nakladatelství Argo a Slovart. Paměť imaginárního kamaráda od Matthewa Dickse je první knihou, o niž mohou čtenáři soutěžit.

„Z hlediska imaginárních kamarádů mám ohromnou kliku. Jsem na světě už mnohem delší dobu než většina z nás. Kdysi jsem znal jiného imaginárního kamaráda jménem Filip. Patřil k jednomu děcku, co chodilo s Maxem do školky. Filip vydržel sotva týden. Jeden den se vykulil na svět, skoro k nerozeznání od člověka, až na ty chybějící uši (spousta imaginárních kamarádů je nemá), a o pár dnů později byl ten tam. Navíc mám štěstí, že Max má velkou fantazii. Kdysi jsem znal imaginárního kamaráda jménem Mlask, co nebyl nic víc než skvrna na zdi. Prostě jen takový trochu rozpitý černý flek, který se ničemu nepodobal. Mlask uměl mluvit a mohl se trochu posouvat po stěně nahoru dolů, ale byl dvourozměrný jako list papíru, takže se vlastně bez té zdi neobešel. Neměl ruce ani nohy, jako mám já. Neměl dokonce ani obličej.“ (ukázka z knihy)

A jak můžete knihu získat? Stačí odpovědět do neděle 13. července na soutěžní otázku: Kdy bylo založeno nakladatelství Argo? Server Lidovky.cz vybere pět soutěžících, kteří získají knihu amerického spisovatele.

apeAlena Pecháčková

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.