17. října 2017 10:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Tři noci hudby a vizuálních projekcí. Ve Veletržním paláci začne Lunchmeat Festival

Robert Henke : LumiereII | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Robert Henke : LumiereII | foto: Anna Katharina Scheidegger

PRAHA  Desítky živých vystoupení, dj setů i audiovizuálních děl. V tomto týdnu začne v podzemních prostorách pražského Veletržního paláce dnes už proslulý Lunchmeat Festival. Tři večery – od čtvrtka do noci ze soboty na neděli - se mohou fanoušci elektronické hudby a vizuálních vjemů ponořit do děl zvučných jmen. Vystoupí například Ben Frost, Clark, Lucy či Laurel Halo.

Festival Lunchmeat zaujímá na české scéně zvláštní místo. Klade velký důraz nejen na výběr interpretů, ale také na vizuální stránku vystoupení. Několik světových premiér proto doplní audiovizuální projekty, které dlouhodobě hýbou evropskou festivalovou scénou.

Přelomový ročník

„Loňský ročník pro nás byl v mnoha ohledech přelomovou zkušeností, ať už jde o zájem ze zahraničí, či velikost programu,“ uvedl ředitel festivalu Jakub Pešek. 

„Letos chceme jít ještě dál a připravujeme program, který se už do jedné noci opravdu nedá vměstnat. Abychom předešli programovým kolizím a bolestným rozhodnutím, rozhodli jsme se rozprostřít vystoupení na dvě pódia a tři noci. Program bude opravdu pestrý – máme v něm umělce z pěti kontinentů, našláplé taneční sety se budou střídat s uměleckými audiovizuálními projekty ve vyváženém mixu, který zaměstná nohy i mozky,“ doplnil.

Robert Henke
Robert Henke : LumiereII

V mixu nových projektů a mladých umělců diváky čeká například umělecká vitrína jihoafrického labelu Gqom Oh!, vystoupení Lorenza Senniho, Jlin nebo Visceral Minds. Jde o nový projekt, který stvořili umělci Sinjin Hawke, Zora Jones, Scratcha DVA a Killa P.

Letošní Lunchmeat Festival bude ve znamení velkého fenoménu, a to idolů a jejich vnímání v médiích a společnosti. „Nekritické zbožnění svazovat lidskou kreativitu. Téma se odráží ve vizuální identitě festivalu, v doprovodném programu i v tom, jakým způsobem budou samotní umělci prezentováni,“ tvrdí organizátoři festivalu.

„V té souvislosti jsme moc rádi, že máme v programu Roots In Heaven – inkognito projekt známého producenta, který se rozhodl odložit pro jednou slávu stranou, aby nestála v cestě jeho uměleckému vyjádření,” doplnil za tým Pešek.

Lunchmeat Festival dlouhodobě sleduje zahraniční klubovou scénu a pravidelně přivádí do České republiky jak respektované, tak perspektivní méně známé umělce.

Interpreti Lunchmeat Festivalu 2017

Ben Frost (au) AV live, Clark (uk) AV live, Diagonal showcase with Powell (uk) & Weirdcore (uk) AV live, Not Waving (uk) live; Dné (cz) & Gabriela Prochazka (cz) AV live, Gqom Oh! showcase with DJ LAG (za), Nan Kolè (it); HRTL (cz) live, Jacques Greene (ca) AV live, Jlin (us) live, Laurel Halo (us) live, Lorenzo Senni (it) AV live, Lumisokea (it) & Legoman (fr) present Nibiru AV live, Novi_sad (gr) & Ryoichi Kurokawa (jp) present Sirens AV live, Robin Fox (au) presents RGB AV live, Roots in Heaven (xx) AV live, Stroboscopic Artefacts showcase with Lucy (it), Pact Infernal (xx) & Cycles (cz) AV live; Second Woman (us) & Pfadfinderei (de) AV live, Visceral Minds AV (Sinjin Hawke (ca) b2b Scratcha DVA (uk) b2b Zora Jones (at) & Killa P (uk)), Visionist (uk) & Pedro Maia (pt) AV live

zdroj: Lunchmeat Festival

skŠárka Kabátová

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz