15. června 2018 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Livin‘ La Vida Loca! Popová hvězda Ricky Martin se poprvé představí v Česku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Portorický zpěvák a showman Ricky Martin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Portorický zpěvák a showman Ricky Martin. | foto: Sony Music Entertainment

PRAHA Portorický zpěvák Ricky Martin, který je považován za jednu z největších hvězd latino popu, zazpívá 9. září v pražské O2 areně. Pro autora hitů jako La Copa de la Vida nebo Livin La Vida Loca to bude první vystoupení v České republice.

Ricky Martin dorazí do Prahy po návštěvě Španělska, kde v průběhu srpna a září odehraje koncerty v deseti městech. Do Česka, které je zatím jedinou další potvrzenou destinací v rámci turné, přiveze své největší hity,“ uvedla za pořadatele Denisa Cingelová.


Ricky Martin se narodil v roce 1971 v portorickém San Juanu. Do dnešního dne vydal deset studiových alb, přičemž poslední z nich A Quien Quiera Escuchar z roku 2015 získalo Cenu Grammy za nejlepší album latinského popu. První Grammy v této kategorii obdržel již v roce 1999 za album Vuelve. Také má na kontě zhruba 85 milionu prodaných nosičů.

Penelope Cruzová a její muži. Předat ceny přišli (zleva): Edgar Ramirez, Penelope Cruzová, Ricky Martin a Darren Criss.
Hudebník Ricky Martin (vlevo) se svými dětmi se fotí na červeném koberci.

Martin je rovněž dlouhodobě aktivní v charitativní činnosti. Založil Nadaci Rickyho Martina, která pomáhá dětem k lepšímu životu, a také bojuje proti obchodování s lidmi. Má za sebou i několik hereckých rolí. Populární zpěvák se v roce 2010 veřejně přihlásil ke své homosexualitě. Momentálně žije se svým manželem, syrským malířem Jwanem Yosem, v Los Angeles, kde společně vychovávají devítiletá dvojčata Mattea a Valentina, jejichž otcem je zpěvák.

Šestačtyřicetiletý Martin, který začínal v 80. letech minulého století s hispánskou chlapeckou skupinou Menudo, má od roku 2007 svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

ČTK
  • 0Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz