11. února 2019 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Luke Skywalker‘ se bije za templáře. Seriál, kterému shořely kulisy, přichází s druhou sérií

Mark Hamill jako zjizvený templář Talus. Druhá řada seriálu Soumrak templářů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mark Hamill jako zjizvený templář Talus. Druhá řada seriálu Soumrak templářů. | foto: HISTORY

PRAHA Výpravný historický seriál Soumrak templářů (Knightfall) přinese v druhé sérii pokračování příběhu templáře Landryho (Tom Cullen). Jako posila mu stane po boku ostřílený veterán Talus (Mark Hamill). Seriál na sebe české fanoušky upozornil tím, že mu během natáčení první série na pražském Barrandově shořely kulisy za sto milionů korun. Seriál se na obrazovky vrátí již 25. března.

Talus je snad nejlepším válečníkem, kterého mají templáři k dispozici. Je to ostřílený veterán křížových výprav, který přežil více než deset let v muslimském zajetí. S mečem to nikdo neumí jako on. Právě Taluse uvítá Landry jako cennou posilu v honbě za Svatým grálem a v boji proti politickým intrikám. Z jedné strany totiž templáře stále svírá francouzský král Filip a z druhé papež. Slunce zapadá, nastává soumrak.

Novým tvůrcem (showrunner) seriálu se stal Aaron Helbig (Spartakus, Black Sails). Kromě Hamilla se seriál dočkal i dalších dvou hereckých posil v podobě Toma Forbese (Mistr popravčí, Wolf Hall) a Genevieve Gauntové (Harry Potter a vězeň z Azkabanu, S tváří anděla).

Škody po požáru kulis k seriálu Knightfall jsou předběžně 100 milionů korun
zbytky kulis pro seriál Knightfall po požáru na Barrandově

Na seriál si navíc fanoušci počkají mnohem kratší dobu, než se původně očekávalo. První odhady totiž premiéru zasazovaly až někdy na konec roku 2019. Boje o Svatý grál se znovu rozběhnou ale už 25. března.

Hoří, má templářko

Druhá řada se stejně jako první natáčela na pražském Barrandově a v Chorvatsku. Natáčení první řady ale v barrandovských ateliérech poznamenalo neštěstí. Štáb v nich postavil celou středověkou vesnici, která ale 30. září 2016 celá za shořela. Na místě tehdy zasahovalo 24 jednotek hasičů a vrtulník. Škoda byla vyčíslena na zhruba sto milionů korun.

„Šlo o neprokázané zavinění neznámé osoby. To znamená, že jsme vyloučili technickou závadu, požár vznikl kvůli člověku, ale nepodařila se zjistit jak a proč,“ řekl tehdy serveru Lidovky.cz mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.