4. července 2019 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Manic Street Preachers nebo Rudimental. V Hradci Králové začíná festival Rock for People

Kapela Rudimental. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kapela Rudimental. | foto: Colours of Ostrava

Ve čtvrtek 4. července začíná 25. ročník festivalu Rock for People. Na sedmi podiích se do 6. července představí na 100 kapel, muzikantů a dýdžejů. Festival ve středu předznamenal tradiční Večírek pro nedočkavé. Loni akci navštívilo 25 tisíc lidí.

Jedním z lákadel programu prvního dne bude společný projekt kapely Vypsaná fixa s orchestrem PKF- Prague Philharmonia. Uměleckým garantem projektu a autorem aranží je dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera. Dále se představí skupiny The Score, Anthems, Idles, The Silver Spoons nebo Flogging Molly. Ve večerních hodinách vystoupí jedna z největších hvězd letošního jubilejního ročníku festivalu, Bring Me The Horizon z anglického Sheffieldu. Skupina, která se dala dohromady před 15 lety, se vyznačuje pestrým stylem na pomezí death/metal/melodic coru až po elektrometal s prvky popu, heavy rocku, punku a numetalu.

Kapela The Offspring vystoupila na festivalu Rock for People
Kapela The Offspring vystoupila na festivalu Rock for People

Největšími hvězdami letošního Rock for People budou vedle Bring Me The Horizon, Manic Street Preachers, In Flames, Rudimental, Kodaline či Franz Ferdinand.

Kromě desítek kapel z ČR i ze zahraničí nabídne Rock for People doprovodný program. Je připravená například ranní jóga, pravidelné běhy s RunCzech nebo populární street workout. Jako každý rok nebude chybět U-rampa. Letní relax nabídne i bazén, pláž a odpočinkové zóny. Více informací se nachází na www.rockforpeople.cz.

ČTK