15. října 2013 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Megaloutky i projekt o kyberšikaně. Klub Roxy oslaví 21. narozeniny

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Z představení Nedotknutelní. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Z představení Nedotknutelní. | foto: NoD

V rámci týdenních oslav narozenin klubu Roxy s názvem BE TWENTY ONE dostane prostor i divadlo. V prostorách Experimentálního prostoru NoD se mezi 21. a 27. říjnem představí jak nové a vznikající divadelní projekty, tak i oceněné inscenace.

V pondělí 21. října se odehraje premiéra nového představení Man Machine souboru monumentálních loutek Echt Street Puppets, které vzniklo v průběhu tohoto léta v rámci letního labu v NoD. Autory návrhů loutek a výtvarného řešení představení jsou Lukáš Kuchinka a Honza Bažant, režijně s nimi spolupracoval Josef Wiesner. ,,Man Machine představuje příběh o lidech a o strojích a o tom, jak se lidé stroji nechávají manipulovat," vysvětluje Bažant.

Z představení Mad Machine

Z představení Mad Machine

Projekt Generace FB upozorní na narušování soukromí

Další z nových projektů, které se v rámci BE TWENTY ONE představí, bude Generace FB, projekt, který mapuje život dnešních teenagerů na sociálních sítích. Projekt vzniká na základě řady workshopů a setkání, z nichž vzešel zajímavý dokumentární materiál. Tvůrčí tým ve složení Jan Čtvrtník, Michal Bednář, Hedvika Řezáčová, David Ryska, Pavlína Vimmrová, Jindřiška Křivánková a Tomáš Kratochvíl se projektem snaží upozornit na zranitelnost mladých na internetu, rostoucí počet kyberšikany a narušení soukromí, což jsou fenomény, se kterými se mladí lidé v dnešní době stále častěji setkávají a musí jim nějakým způsobem čelit. Dvě otevřené zkoušky, které předvedou work in progress Generace FB se uskuteční 22. a 23. října od 19:00.

Inspirace Woolfovou i Válovými

Vedle toho budou po delší odmlce uvedeny v rámci narozeninových oslav také ceněné inscenace, například projekt Spitfire Company s názvem Nedotknutelní, inspirovaný dílem Virginie Woolfové. Na příběhu tří postav, které se jednoho červnového odpoledne v době záplav setkávají, se při tónech impresionistického tanga rozvíjí sugestivní výpověď o lidské samotě. V hlavních rolích vystoupí Miřenka Čechová, Markéta Vacovská a Robert Janč. Nedotknutelní budou hlavním programem Experimentálního prostoru NoD ve středu 23. října od 21:00.

Dalším zajímavým projektem, který se vrátí na scénu, budou Lovci – multižánrový projekt vytvořený Lucií Ferenzovou, Jindřiškou Křivánkovou a Janou Kozubkovou. Lovci vznikli na motivy životních osudů proslulých českých sester malířek Válových. Příběh nerozdělitelných dvojčat, které rozdělila až smrt jedné z nich, je křehkou a zároveň sebevědomou a pevně uchopenou reflexí vztahu samoty a umělecké tvorby. V ROXY se bude hrát ve čtvrtek 24. října.

Lidovky.cz
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz