16. dubna 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Méně známá tvář Boba Dylana. Výstava jeho grafik zamíří do Prahy

Písničkář Bob Dylan. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Písničkář Bob Dylan. | foto: Alan Pajer

PRAHA Bob Dylan se malování a kreslení věnuje od 60. let minulého století. Dominantním tématem jeho výtvarné tvorby jsou zážitky a postřehy z cest, které absolvoval během své dlouhé hudební kariéry. Výstava Bob Dylan – Na cestě na Staroměstské radnici představí přibližně 50 grafických listů .

Výstava Bob Dylan – Na cestě na Staroměstské radnici představí přibližně 50 grafických listů (číslovaných a signovaných) z limitované kolekce sestavené londýnskou Halcyon Gallery a soubor gramofonových desek, jako připomenutí hudební tvorby Boba Dylana, ikony světové hudební scény. Expozice zahrne také několik momentek fotografa Alana Pajera zachycujících Václava Havla a Boba Dylana během jeho koncertu v Praze začátkem listopadu 2005. První uvedení výstavy Bob Dylan – Na cestě v České republice je výsledkem spolupráce pražské Galerie GOAP s Halcyon Gallery London.

Bob Dylan - Two Sisters.
Bob Dylan - Truck Stop.

Bob Dylan je známý americký písničkář, který prodal více než 125 milionů desek. Některé jeho skladby už zlidověly. V roce 2016 obdržel Nobelovu cenu.

Bob Dylan - Na cestě

Křížová chodba Staroměstské radnice

červen, červenec, srpen

Lidovky.cz

Prodej rodinného domu
Prodej rodinného domu

Heřmánková, Liberec - Liberec XXXIII-Machnín
4 599 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz