21. listopadu 2017 13:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Mezinárodní ceny Emmy získal nový Poirot nebo herečka z Jakubiskova Bathory

Herečka Anna Frielová se svou soškou. Udělování televizních cen Emmy 2017. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herečka Anna Frielová se svou soškou. Udělování televizních cen Emmy 2017. | foto: ČTK

LOS ANGELES Britové Kenneth Branagh a Anna Frielová obdrželi na pondělní slavnostní ceremonii v New Yorku mezinárodní televizní ceny Emmy za nejlepší herecký výkon. Prestižního ocenění se dostalo televizním dílům z celkem osmi zemí světa, kromě Británie například i z Francie, Německa, Norska či Turecka.

Kenneth Branagh, který si zahrál mimo jiné v populární sérii filmů o čarodějnickém učni Harrym Potterovi, ocenění Emmy získal za ztvárnění švédského detektiva Kurta Wallandera v populárním seriálu britské BBC Wallander. Kromě toho je i novou inkarnací slavného detektiva Hercula Poirota z pera Agathy Christie. Již druhým týdnem je i v českých kinech k vidění snímek Vražda v Orient Expressu.

Herec Kenneth Branagh se svou soškou. Udělování televizních cen Emmy 2017.
Herečka Sonja Gerhardtová. Udělování televizních cen Emmy 2017.

Anna Frielová, kterou čeští diváci znají z role hraběnky Alžběty Báthoryové ve filmu Bathory slovenského režiséra Juraje Jakubiska, si odnesla ocenění za roli v britském seriálu Marcella.

Mezinárodní cenu Emmy získal například také norský seriál Mamon (Mammon), německá minisérie Braunovi (Familie Braun), turecká telenovela Nekonečná láska (Kara Sevda) či britský dokument Exodus: Naše cesta do Evropy (Exodus: Our Journey to Europe), který se věnuje migrační krizi z roku 2015.

Zatímco cenu Emmy mohou dostat pouze americké televizní pořady, mezinárodní Emmy porota uděluje televizní tvorbě zahraniční.

ČTK