12. března 2018 10:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Přijíždí guru světových kytaristů Michael Landau

Michael Landau | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Landau | foto: archiv umělce

Americký kytarista Michael Landau se objevuje již od 80. let jako jeden z nejvyhledávanějších studiových hráčů na mnoha slavných albech.

Jeho charakteristický zvuk ozdobil desky Pink Floyd, Milese Davise, B. B. Kinga, Raye Charlese, Joni Mitchell, Jamese Taylora, Michaela Jacksona nebo Roda Stewarta. A to je pouze zlomek celkové práce.

V roce 1993 získal prestižní cenu Best Studio Guitarist časopisu Guitar Player. Jako člen Steve Gadd Bandu byl také v roce 2016 nominován na Grammy. Pro mnoho kytaristů je Michael Landau skutečným guru svého nástroje a jeho melodická, rytmická i dynamická stránka hry je předmětem hlubokého obdivu.

Krátce po vydání nového alba Rock Bottom přijíždí v pondělí 12. března do pražského klubu Jazz Dock s novým hudebním projektem, kapelou Liquid Quartet. S ní prezentuje svůj typický rukopis, složený z rockových, bluesových i jazzových prvků.

Členy kvarteta jsou kromě kytaristy basista Andy Hess (známý z projektu Johna Scofielda Überjam), zpěvák David Frazee (Burning Water) a britský bubeník Ian Thomas (Eric Clapton, Paul McCartney či Sting).

Najdete na Lidovky.cz