9. srpna 2011 9:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Mladí čtenáři mohou přispět nedoslýchavým

Patrik a Daniel | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Patrik a Daniel | foto: www.ctenipomaha.cz

Čtení pomáhá vede děti originální formou ke čtení. Za každý přečtený titul ze seznamu doporučených knih dostanou padesátikorunový kredit, který věnují na některou z vybraných charit. Do projektu se zapojilo již více než 40 tisíc dětí.

Aktuálně mohou mladí čtenáři přispívat například na pomoc desetiletému Patrikovi a šestiletému Danielovi. Oba chlapci vnímají svět okolo sebe trochu jinak než jejich vrstevníci. Mají totiž vadu sluchu a jejich dětství tak nebylo zrovna jednoduché. Patrik i Daniel nosí naslouchadla, jejichž životnost je pět let. Na konci roku budou kluci potřebovat nová digitální naslouchadla přizpůsobená přímo jejich uchu. Ta stojí kolem 45 tisíc korun, ale pojišťovna na ně přispívá něco málo přes 11 tisíc. A proto rodiče dětí a nadační fond Rozum a cit, který tento projekt zaštiťuje, poprosili o pomoc mladé čtenáře. Z cílové částky 58 tisíc korun by si krom naslouchadla pořídili také trampolínu, aby oni a jejich kamarádi měli kde vybíjet přebytečnou energii.

Mladí čtenáři mohou dále přispívat například na zvířecí farmu v Armádě spásy, mohou pomoci zakoupit aktivizační pomůcky pro seniory v Domě pokojného stáří Naděje ve Zlíně nebo podpořit terapeutický Cirkus Bombasticko Fokus. Děti mají na výběr vždy z deseti charitativních projektů, které se pravidelně doplňují a aktualizují hned po uzavření některého z nich.

Jak se děti do projektu mohou zapojit? Stačí se zaregistrovat na www.ctenipomaha.cz, přečíst některou z doporučených knih, projít kontrolním testem a pak už stačí jen vybrat si, komu poslat pomoc.

Lidovky.cz