22. května 2012 10:09 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Mladí čtenáři pomohly handicapovaným dětem

Vozíčkář (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vozíčkář (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Prostřednictvím projektu „Čtení pomáhá“ se podařilo naplnit další charity, jejichž hlavním cílem byla pomoc zdravotně handicapovaným dětem a jejich rodinám. Částku 100 tisíc korun načetli mladí čtenáři HELP KLUBU, který sdružuje především vozíčkáře a děti s velmi těžkým kombinovaným postižením.

Pro ně tato organizace pravidelně pořádá celou řadu kurzů, kulturních akcí či ozdravných pobytů. Cílem je pomoci nejen těmto dětem, ale také jejich rodinám a přátelům zapojit se do normálního života. Částka, kterou děti zapojené do Čtení pomáhá HELP KLUBU načetly, bude určena na rehabilitační pobyt v Beskydech.

Dalších 100 tisíc korun načetly děti na zajištění dopravy do škol svým vrstevníkům se zdravotním postižením. Garantem pomoci je obecně prospěšné společnost "Maltézská pomoc". V letošním školním roce budou auta Maltézské pomoci vozit celkem 19 dětí a za celý školní rok najezdí kolem 70 tisíc kilometrů.

Aktuálně mohou děti zapojené do Čtení pomáhá posílat své kredity z přečtených knih na pomoc dětem, které se ocitly v krizových situacích či na rekonstrukci prostor pro Zájmové integrační centrum pro děti s autismem.

Lidovky.cz