Úterý 7. dubna 2020svátek má Heřman, Hermína 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Mňága a žďorp zahraje čtyřikrát ze zkušebny a představí dva nové něžné klipy

Petr Fiala (Mňága a žďorp) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Fiala (Mňága a žďorp) | foto: Yan Renelt, MAFRA

Skupina MŃága a žďorp si naplánovala sérii čtyř online koncertů, které odehraje za zkušebny a bude je streamovat na svém facebooku. Po prvním z nich v sobotu 21. března ve 22 hodin uvede v premiéře dva nové videoklipy.

„Snažíme se nepřestat pracovat a nepropadat trudnomyslnosti,“ říká leader kapely Petr Fiala. V týdenních rozestupech se svou kapelou na facebooku uvede vždy od 20 hodin koncerty, z nichž každý bude tematicky odlišně laděn.

V sobotu 21. 3. to bude Koncert Třecí plochy, jehož těžištěm bude, jak název napovídá, repertoár z aktuálního alba, vydaného vloni. O týden později, v sobotu 28. 3., Mňága a žďorp odehraje prohram zvaný Jukebox, tedy písničky podle přání fanoušků v anketě na facebooku.

Sobota 4. dubna bude patřit vzpomínce na Tugedr Túr, turné, která Mňága a žďorp pod tímto názvem opakovaně podnikla se skupinou Vypsaná fixa. Hosty online koncertu budou členové Fixy Mádri a Pítrs. Závěrečný online koncert této avizované série bude 11. dubna Koncert Ryzí zlato, věnovaný reedici tohoto klasického alba, čtvrté položky v kapelní diskografii z roku 1995, na vinylu.

Po koncertě 21, března uvede na facebooku v premiéře Mňága a žďorp dva nové klipy k písničkám z posledního alba Třecí plochy: Vteřiny věčnosti a Žádnej strach. Oba klipy natočil režisér Tomáš Krejčí a v ani jednom nevystupuje kapela, nýbrž startéři, kteří si svou účast koupili v crowdfundingové kampani.

„Vznikly tak dva jemné a citlivé krátké příběhy, které možná v současných drsných časech vyniknou o to víc. Něha, láska, děti, sranda,“ říká Petr Fiala.

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

Advantage Consulting, s.r.o.
OBCHODNÍ ZÁSTUPCE VÝCHODNÍ ČECHY

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 40 000 - 100 000 Kč