28. června 2019 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Můj brácha má prima sestru. ‚Superman‘ Henry Cavill si zahraje Sherlocka Holmese

Henry Cavill jako Superman. Snímek Muž z oceli (2013). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Henry Cavill jako Superman. Snímek Muž z oceli (2013). | foto: Warner Bros.

Že neměl nejslavnější detektiv všech dob mladší sestru? Tohle se v knihách nedočtete. chystaný film Enola Holmes o šikovné detektivce láká na herecké obsazení a netradiční zápletku.

enola česky

Česky vyšly dva z románů   - Případ lidumilné levačky (2006) a Případ pohřešovaného markýze (2007). 

V roce 2006 vyšel americké spisovatelce Nancy Springerové první román o Enole Holmesové, čtrnáctileté sestře slavného Sherlocka Holmese. Románů, které jsou orientované spíše na mladé čtenáře, zatím vyšlo šest. Enola je v nich energické a veselé děvče, přímý protiklad věčně zamyšlenému a pedantskému Sherlockovi. 

Henry Cavill jako Zaklínač.
Simon Pegg a Henry Cavill. Snímek Mission Impossible: Fallout (2018). Režie:...

Hlavní roli si zahraje herečka Millie Bobby Brownová, kterou diváci mohou znát hlavně jako dívku Eleven ze seriálového fenoménu Stranger Things. Roli Sherlocka získal Henry Cavill, kterého proslavila v roce 2013 role Supermana, ale od té doby si stačil zahrát například ve snímcích Krycí jméno U.N.C.L.E. nebo Mission: Impossible - Fallout. Matku obou ztvární herečka Helena Bonham Carterová (Velká ryba, Rozpolcené srdce). 

Autorem scénáře bude Jack Thorne (Dlouhá cesta dolů, Válečný manuál). Do režisérského křesla usedne Harry Bradbeer (seriály Potvora a Na mušce).