22. května 2016 16:25 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Na AC/DC do Letňan míří už teď tisíce lidí, pořadatelé otevřeli areál

Rohy na konstrukci nesmějí chybět | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rohy na konstrukci nesmějí chybět | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

PRAHA Na koncert australské hardrockové skupiny AC/DC v pražských Letňanech už několik hodin před jeho začátkem zamířily tisíce lidí. Rockoví fanoušci, z nichž většina má na sobě tričko s logem své oblíbené kapely, zaplnili metro na trase C i prostor před areálem, kde se koncert koná.

Pořadatelé začali první fanoušky na místa ke stání pouštět dříve než v avizovaných 16:00. Akci provází rozsáhlá bezpečnostní a dopravní opatření vycházející z předpokladu, že na koncert by mohlo dorazit až 100 tisíc hudebních fanoušků.

Většina fanoušků zatím zůstává v prostoru před areálem mezi stánky, kde se lze občerstvit za koruny. Veškeré platby u stánků s občerstvením uvnitř areálu lze uskutečnit pouze bezhotovostně. Před vchodem je množství míst, kde lze zakoupit nabitou kartu v hodnotě 300 až 1000 korun, kartu je možné později dobít. Fronty se zde zatím netvoří. Pokud zákazník nevyčerpá limit, může přes internet požádat o vrácení zbytku peněz na svůj účet.

„Tak mámo, koupil jsem kartu za pět set, více snad toho nepropiješ,“ hlásil jeden z návštěvníků své manželce.

Věšení pekelného zvonu
Fanoušků by mohlo dorazit i 100 tisíc

Pořadatelé původně oznámili, že je koncert vyprodaný. Poté, co nemocného zpěváka AC/DC Briana Johnsona nahradil zpěvák Guns N’ Roses Axl Rose, někteří fanoušci využili možnost vrátit vstupenky. Lístky je proto možné zakoupit i v den konání koncertu. Už na cestě od metra Letňany, odkud je výhled na připravené pódium ve tvaru typických ‚satanských růžků‘, se objevují překupníci se vstupenkami.

Žádný servis pro fanoušky

Již v metru se cestující z hlášení dozvědí, že v okolí areálu je nedostatek parkovacích míst. K dispozici není žádná úschovna zavazadel ani šatna. Dopravní podnik oznámil, že v době po skončení koncertu ve 22:30 až 24:00 výrazně posílí provoz metra i autobusu linky 195.

Z důvodu zajištění bezpečnosti silničního provozu i návštěvníků koncertu je omezen provoz na některých komunikacích v okolí letiště Letňany. Žádné dopravní komplikace zatím nenastaly. Dopravní opatření platí od 7:00 do 24:00 hodin.

Akci zahájí v 17:00 česká skupina Doctor Victor. V 18:30 začne produkci americká formace Tyler Bryant and the Shakedown, která AC/DC doprovází na evropské části jejich turné. AC/DC by na pódium měla dorazit v 19:45.

ČTK
K. Hampl Ať jsi kde jsi :-) 17:00 22.5.2016

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!