13. srpna 2017 14:05 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Na metalový festival Brutal Assault dorazilo rekordních 20 tisíc návštěvníků

Metalový festival Brutal Assault | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Metalový festival Brutal Assault | foto: ČTK

JOSEFOV Na metalový festival Brutal Assault, který v noci na neděli skončil v areálu pevnosti v Josefově na Náchodsku, dorazilo rekordních zhruba 20 tisíc fanoušků. Všechny vstupenky byly vyprodané několik dní před akcí, řekl Tomáš Fiala z týmu pořadatelů.

„Spokojenost je velká, všechny zásadní kapely dorazily, nikde se netvořily fronty, takže jsme z hlediska organizátorů nejspokojenější co jsme kdy byli,“ řekl Fiala. Program narušila pouze páteční silná bouře, kvůli které pořadatelé na zhruba 20 minut z bezpečnostních důvodů přerušili program. „Epicentrum bouře nás o několik kilometrů minulo. Festivalový areál nebyl nijak poničený, částečně za to určitě vděčíme tomu, že jsme na území pevnosti, která vítr mohla zadržet,“ řekl Fiala.

Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče...
Brutal Assault vznikl původně jako malá akce na Moravě a často měnil místo...

Podle pořadatelů je návštěvnost 20 tisíc lidí na hranici festivalového areálu, o stěhování však neuvažují. „My chceme nabízet kvalitní program a dělat festival v tomto areálu, protože nám to umožňuje dělat daleko zajímavější věci než na nějakém letišti,“ řekl Fiala. Podle něj je možné úpravami v areálu zvýšit kapacitu pro příští rok o několik stovek návštěvníků.

Brutal Assault vznikl původně jako malá akce na Moravě a často měnil místo svého konání. Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo 7000 lidí, po přesunu do Josefova návštěvnost ještě vzrostla. Například vloni dorazilo na 18 tisíc příznivců metalu.

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.