29. února 2012 12:15 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Na Colours of Ostrava dorazí Alanis Morissette

Kanadská zpěvačka Alanis Morisette | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kanadská zpěvačka Alanis Morisette | foto: Reprofoto

OSTRAVA Nejsilnější sestavu v historii slibují pro letošek pořadatelé festivalu Colours of Ostrava. Již dříve ohlásili vystoupení hvězd jako Björk a Bobby McFerrin, nyní se k nim přidala také úspěšná kanadská zpěvačka Alanis Morissette.

Osmatřicetiletá kanadská zpěvačka, kytaristka a písničkářka Alanis Morissette za svoji hudební kariéru získala zatím sedm cen Grammy. Jejího debutového alba Jagged Little Pill z roku 1995 se prodalo přes 30 miliónů kopií a i její další desky jsou velmi komerčně úspěšné. „Na turné po evropských metropolích a speciálně vybraných festivalech se letos Alanis Morissette vydává s příslibem nového alba,“ říká ředitelka festivalu Zlata Holušová. Colours of Ostrava podle jejích slov nabídnou zdaleka nejsilnější a nejlepší program své historie. Festival se uskuteční od 12. do 15. července.

Ze zahraničních kapel jsou vedle Alanis Morisette pro letošek dále potvrzeni například Björk, Bobby McFerrin, ZAZ, Animal Collective, The Flaming Lips nebo Antony and the Johnsons s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Na letošních Colours také vystoupí přední jména africké hudby. Již dříve ohlášené saharské kočovníky Tamikrest nyní podle pořadatelů doplnily další hvězdy ­- nevidomí manželé Amadou & Mariam z Mali, kteří hráli s Manu Chaem, U2 nebo Coldplay, "rozjařená kapela vozíčkářů"  z Konga  Staff Benda Bilili nebo Sauti Sol, v současnosti nejpopulárnější kapela z Keni.

Lidovky.cz

ZKUŠENOSTI: Kolik utratíte jako rodina měsíčně za jídlo?
ZKUŠENOSTI: Kolik utratíte jako rodina měsíčně za jídlo?

Zajímalo by mě, kolik utratíte za jídlo jako rodinka, my jsme čtyřčlenná, dvě děti (větší kluci, co maj furt hlad).V poslední době se nestačím divit co kolik stojí, jak vše hodně zdražuje! Snažíme se jíst docela zdravě. Obden když jdu nakoupit, nákup 500-1000.- a to mi přijde že tam nemám bůhví co, vozík poloprázdný…pečivo, jogurty, mléko, zelenina, ovoce, obden maso, těstoviny, rýže, luštěniny, máslo, sýry, vejce…vybírám skoro vše co je v akci. Máte to taky tak? Utratim prostě pálku za jídlo.

Najdete na Lidovky.cz