9. června 2014 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Na olomoucký Bounty Rock Cafe Open Air míří legendární Jethro Tull

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jethro Tull, KCP 2009 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jethro Tull, KCP 2009 | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

OLOMOUC V sobotu 14. června zahraje v rámci letošního ročníku Bounty Rock Cafe Open Air v areálu Korunní pevnůstky britská skupina Jethro Tull. Do Olomouce se vrací po třech letech. Na festivalu dále vystoupí Dan Bárt s kapelou Alice či Hudbu Praha.

Britští rockeři, v jejichž čele stojí zakladatel kapely Ian Anderson, svůj poslední koncert v v Olomouckém kraji odehráli v červnu 2011 za hradbami hradu Helfštýna na Přerovsku. Koncert, na kterém Jethro Tull doprovázelo smyčcové kvarteto ostravského Janáčkova komorního orchestru, si tehdy nenechalo ujít na 1300 lidí. Na olomouckou akci se jich vejde podstatně více - kapacita koncertu je 10.000 lidí.

Před Jethro Tull vystoupí Supergroup.cz

Bounty Rock Cafe Open Air 2014 začne v areálu pevnůstky příští sobotu v 13:00. Zahájí jej olomoucká supergroup, složená z lektorů Olomouckého hudebního institutu. Mezi nimi nebudou chybět zpěvák Adam B. Sychrow, baskytarista Lukáš Mareček, bubeník Martin Svoboda či klávesista Filip Tailor. Před hlavním koncertem Jethro Tull bude mít prostor Supergroup.cz, v níž se sešli hudebníci Michal Pavlíček, Kamil Střihavka, Miloš Meier, Vladimír Guma Kulhánek, Roman Dragoun a Jan Hrubý. Na festivalu budou mít jednu ze svých zastávek během svého turné. "Supergroup.cz hrají domácí klasiku od skupin Stromboli, Progres 2, Futurum a ETC. Česká rocková špička nabídne též skladby z repertoáru Free, Deep Purple, AC/DC či Led Zeppelin," řekl organizátor festivalu Dušan Neumann.

ČTK
  • 0Diskuse

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže
Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je dávno pryč. Nahradila ho celá řada inovativních nástupců, které se liší způsobem i přesností měření, ale také cenou. Žádná domácnost, především pak s malými dětmi, by bez teploměru zůstat neměla.